Цензор.НЕТ

11.07.16 14:27

Ми зможемо будувати на цьому майбутнє, - Дуда про візит Порошенка до пам'ятника жертвам Волинської трагедії

Вшанування Президентом України Петром Порошенком пам'яті жертв Волинської трагедії є дуже важливим жестом для українсько-польського примирення.

Про це в ефірі телеканалу Polsat News заявив президент Польщі Анджей Дуда, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Це дуже важливий жест, жест миру. Я сприйняв його як жест дружби і думаю, що він повинен бути позитивно оцінений усіма. Я сподіваюся, що навіть ті, хто дуже близько до серця сприймає ці драматичні події, позитивно оцінять цей жест Президента України, і ми зможемо будувати на цьому (майбутнє. - Ред.)", - заявив Дуда.

Він зазначив, що під час двосторонньої зустрічі з Порошенком у Варшаві під час саміту НАТО обговорювалися також питання складних сторінок історії.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Порошенко у Варшаві поклав квіти до пам'ятника жертв Волинської трагедії. ФОТОрепортаж

"Певні події слід визнати, з іншого боку від певних подій слід відмовитися. Сподіваюся, що відбудуться зміни в прийнятих деякий час тому в Україні законах, оскільки це необхідно для історичної правди, для вирішення (історичних проблем. - Ред.). Якщо ми будемо робити саме такі кроки, то є шанс на озвучування історичної правди, а згодом і на її сприйняття", - заявив Дуда.

Нагадаємо, до трагічних подій на Волині та в Східній Галичині 1943-1944 рр. в Україні та Польщі є різне ставлення. В кінці 1990-х років була створена спільна комісія польських і українських істориків для роботи з вивчення цих подій. Робота спільної комісії показала наявність очевидних відмінностей у трактуванні подій польськими істориками та низкою українських - уродженців місць подій. Українські дослідники зазначають, що Волинська трагедія була наслідком війни Армії Крайової з УПА, в якій брало участь і цивільне населення. При цьому польська сторона також вдавалася до репресій проти цивільного українського населення - число жертв з українського боку оцінюється в 10-20 тиcяч людей.

Читайте також: У польський Сейм надійшов проект резолюції про геноцид на Волині

У грудні 2014 року Президент України Петро Порошенко під час свого виступу перед депутатами парламенту Польщі вибачився за події на Волині, але не давав якоїсь характеристики їм. Він закликав "не будувати політику на могилах".

14 липня 2013 року в Луцьку після молебню за загиблими під час Волинський трагедії в Президента Польщі Броніслава Коморовського кинули яйцем.

У 2013 році польський Сейм прийняв стриману версію "Волинської резолюції", з формулюванням "етнічна чистка з ознаками геноциду".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики