Цензор.НЕТ

13.07.16 21:14

Спецслужби РФ намагаються вербувати херсонських таксистів, - СБУ

Спецслужби Російської Федерації схиляють херсонських таксистів співпрацювати інформаторами й надавати допомогу в проведенні розвідувальної діяльності проти України.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Херсонські вісті", про це інформує прес-служба УСБУ в Херсонській області.

Користуючись відсутністю у водіїв дозвільних документів для в'їзду і виїзду з території окупованого Криму, спецслужби РФ "закривають очі" на так звані порушення і пропонують співпрацю.

Як зазначається, нещодавно в Службу безпеки України звернувся таксист. Чоловік із грудня 2014 здійснював на своєму автомобілі пасажирські перевезення українських громадян на територію АР Крим. Під час чергової поїздки він потрапив у поле зору спецслужб РФ. Далі відбулася розмова, в ході якої представник російської спецслужби намагався вербувати водія "в обмін" на "не перешкоджати" його роботі. Постійні погрози й виснажливі бесіди змусили його дати згоду на співпрацю.

Повернувшись до Херсона, чоловік звернувся в СБУ.

Читайте також: Спецслужби РФ намагалися завербувати співробітника українського посольства в Москві

Згодом таксист відмовився від співпраці з російською стороною. Через це отримав заборону в'їзду на територію Криму терміном на три роки. В Україні до кримінальної відповідальності не притягувався, оскільки не вчинив дій на шкоду національній безпеці й добровільно заявив про зв'язок зі спецслужбами РФ.

СБУ звертається до водіїв-таксистів, які здійснюють перевезення пасажирів у зоні розмежування з материковою частиною: "Випадки, коли спецслужби РФ намагаються вербувати Вас під час перетину кордону тимчасово окупованої території АР Крим, не поодинокі. Якщо Ви потрапили в поле зору російських спецслужб, то можете звернутися в Службу безпеки України з метою поінформувати про ситуацію, що склалася.

Співпраця з представниками ворожої країни на шкоду безпеці держави є злочином і кваліфікується згідно зі статтею 111 Кримінального кодексу України як державна зрада".

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Суд звільнив від кримінальної відповідальності жителя Тернополя, якого намагалася завербувати ФСБ РФ і який здався СБУ. ВІДЕО

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики