Цензор.НЕТ

18.07.16 12:57

Росія поки не погодилася передати Україні ув'язнених, які відбувають покарання в окупованому Криму, - Мін'юст

Переговори щодо передання Україні українських ув'язнених, які відбувають покарання в окупованому РФ Криму, ще тривають, російська сторона не дала "згоду" для реалізації цього передання, - зазначають у Міністерстві юстиції України.

"Ми надіслали лист, я підписала, у ньому ми поінформували російську сторону, що готові прийняти всіх і розмістити (українських ув'язнених, які відбувають покарання на території Криму. - Ред.). І після цього наш омбудсмен і російський омбудсмен продовжують переговори",- сказала перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова в понеділок у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна", передає Цензор.НЕТ.

Відповідаючи на уточнювальне запитання про те, чи йдеться про переговори лише у форматі двох омбудсменів, перший заступник міністра юстиції сказала: "На цьому етапі так. Можливо, вже підключилися на іншому рівні, але про це у мене інформації немає".

Також читайте: Тривають переговори про передачу 18 ув'язнених з окупованого РФ Криму на материкову Україну, - Лутковська

Вона наголосила, що в цьому питанні має бути "комплексне рішення", що перебуває не лише в повноваженнях омбудсменів. "Потім проговорюватимуть механізми (передання та розміщення. - Ред.), якщо, дай Бог, у них це рішення все-таки ухвалять", - додала Н. Севостьянова.

"Тобто, у кримському питанні очікуємо офіційної позиції РФ. Було висловлено побажання (з боку РФ. - Ред.), але поки що для реалізації цього побажання жодних дій не зроблено", - пояснила вона.

Перший заступник міністра зазначила, що складно говорити про тимчасові рамки передання; українська сторона готова розпочати процес у будь-який момент. "Будемо дивитися, як вони відреагують. На мою думку, там немає нічого складного: Якщо є політична згода, то можна розпочати процес. Нам головне розуміти, чи це реально рішення вищого керівництва чи це була декларація омбудсмена заради реалізації якихось тимчасових інтересів, щоб показати Росію краще у світі", - додала Н. Севостьянова.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": ООН розглядає вбивство кримчанина Решата Аметова як страту, - правозахисники

Що стосується питання про можливу видачу Україні політичних в'язнів, зокрема Станіслава Клиха і Миколи Карпюка, які перебувають на території РФ, то за словами Н. Севостьянової, позитивних новин поки теж немає. "На жаль, по всіх тих, по кому запущено процедури (про видачу за конвенцією. - Ред.), наразі немає жодної додаткової інформації", - сказала заступник міністра.

"Ми щодо всіх політв'язнів, у чиїх справах є рішення суду, за згодою їх або їхніх родичів на передання за конвенцією, запустили процедури. Терміни у РФ (для ухвалення рішення. - Ред.) не обмежені", - додала Н. Севостьянова.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики