Цензор.НЕТ

25.07.16 21:36

МЗС закликало світову спільноту посилити тиск на РФ у зв'язку із загостренням ситуації на Донбасі

Міністерство закордонних справ України глибоко стурбоване різким загостренням ситуації безпеки в зоні проведення антитерористичної операції на сході країни.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі МЗС.

"Звертаємося до міжнародних партнерів із проханням посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль із тим, щоб зупинити небезпечну ескалацію напруженості на Донбасі", - йдеться в заяві МЗС України.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Бойовики обстріляли південно-східні околиці Авдіївки: зафіксовано 60 розривів боєприпасів, люди залишилися без світла і води, - СЦКК. ФОТОрепортаж

У заяві наголошується, що українська сторона неухильно дотримується своїх зобов'язань і надалі буде робити все можливе для того, щоб на Донбасі не гинули люди, а на тимчасово окупованих територіях було відновлено ​​мирне життя, конституційний лад і повагу до прав людини.

"Вимагаємо від Російської Федерації як сторони Мінських угод невідкладно забезпечити виконання своїх зобов'язань, вивести з території Донбасу військових, найманців та озброєння, припинити незаконні поставки зброї і військової техніки бойовикам, розблокувати роботу СММ ОБСЄ", - заявили в МЗС.

Також читайте: МЗС України направило Росії ноту протесту в зв'язку з візитом Медведєва до Криму

Зовнішньополітичне відомство зазначає, що тільки за 22-24 липня бойовики за підтримки Російської Федерації 189 разів обстрілювали позиції Збройних сил України. "При цьому продовжує демонстративно і зухвало використовуватися озброєння, яке давно має бути відведене від лінії розмежування згідно з Мінськими угодами", - заявляють у МЗС.

Крім того, в районі населених пунктів Новозванівка, Трудівське, Авдіївка відбулося 6 бойових сутичок, наслідком яких стали втрати серед особового складу сил АТО.

"Цілеспрямована ескалація ситуації безпеки відбувається на тлі масованого постачання Російською Федерацією військової техніки, озброєння і боєприпасів, відправки на Донбас нових найманців і кадрових військовослужбовців російської армії", - йдеться в заяві.

Читайте також: Росіяни під час кривавих провокацій на Донбасі випробовують нову зброю

У МЗС також заявили про чітко окреслені лінії на залякування спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

"Цілком очевидно, що теза про нібито "внутрішньоукраїнський" характер конфлікту на Донбасі, яку офіційна Москва активно намагається нав'язати світовій спільноті, є лише спробою Російської Федерації будь-яким способом відвернути увагу від своєї справжньої ролі як організатора, безпосереднього учасника та сторони цього конфлікту", - зазначається в заяві.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики