Цензор.НЕТ

02.08.16 11:03

Харківському сепаратистові Бородавці дали умовний термін

Дзержинський районний суд Харкова визнав винним харків'янина Андрія Бородавку в зазіханні на територіальну цілісність і недоторканність України і, враховуючи угоду підозрюваного з прокурором, призначив йому умовний термін.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "МедіаПорт", цю інформацію підтвердили в прес-службі прокуратури Харківської області.

Адвокат Володимир Євглевський, зазначений у рішенні суду як захисник Андрія Бородавки, спілкуватися телефоном відмовився.

Копію вироку від 29 липня напередодні опублікував зареєстрований у Росії сайт Nahnews.org. В Єдиному реєстрі судових рішень цього вироку поки немає.

З копії документа зрозуміло, в чому саме звинувачували Бородавку. Зокрема, за даними слідства, він "вчинив низку дій, об'єднаних єдиним умислом, спрямованих на зміну державного кордону України, порушення порядку, встановленого Конституцією України, проголошення незаконного державного формування "Харківська народна республіка" з подальшим її приєднанням до РФ шляхом публічних закликів, спрямованих на зміну меж території України, які тривали з травня по серпень 2014 року".

Під час мітингів на пл. Свободи в Харкові Андрій Бородавка публічно висловлював сепаратистські ідеї, стверджує слідство. У вироку суду описують епізод від 7 травня, де на пл. Свободи Бородавка зачитує записку Костянтина Долгова із закликами приєднатися до "повсталих міст південного сходу". Експертом з аналізу тексту, озвученого Бородавкою, запросили декана українського мовно-літературного факультету Харківського педуніверситету. Він зробив висновок, що в тексті "є як загальна семантика заклику, так і безпосередні публічні заклики до зміни меж території та державного кордону".

Дивіться також: У столиці СБУ затримала агітатора фейкової "Київської народної республіки". ФОТО

Бородавка визнав провину і 8 липня уклав із прокурором угоду.

З огляду на це, суд визнав Бородавку винним, призначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі, але звільнив від реального покарання з відтермінуванням на два роки без конфіскації майна.

Тепер Бородавка не може виїжджати за межі України без дозволу кримінально-виконавчої служби, зобов'язаний повідомляти про зміну місця проживання та роботи, періодично з'являтися в кримінально-виконавчу службу для реєстрації.

"Запобіжний захід до Бородавки Андрія Григоровича не застосовувати", - йдеться в рішенні суду.

Андрія Бородавку затримали 3 липня в аеропорту "Бориспіль" після депортації з Росії.

У СБУ повідомили, що стосовно Бородавки провели спецоперація, "за результатами якої його дискредитували перед його кураторами з російських спецслужб і депортували в Україну". Після затримання Бородавка дає "викривальні свідчення" проти сепаратистів, - зазначили в СБУ.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики