Цензор.НЕТ

09.08.16 16:32

Призначена окупантами примусова психіатрична експертиза загрожує здоров'ю заступника голови Меджлісу Умерову, - Фейгін

Проходження примусової судово-психіатричної експертизи завдасть шкоди здоров'ю Ільмі Умерову, якого в окупованому Криму звинувачують у "сепаратизмі".

Про це повідомив адвокат заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Марк Фейгін, коментуючи виклик Умерова в суд у справі про призначення йому психіатричної експертизи, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії.

Читайте також: "Тепер Україна просто зобов'язана ухвалити зміни до Конституції щодо статусу АРК", - заступник голови Меджлісу Умеров про скасування Путіним "Кримського федерального округу"

"У нього маса захворювань, із серцем пов'язаних і так далі. Тобто, крім інших речей, які ми зараховуємо до суто каральної медицини, йому проводять масу таких процесуальних дій, які позначаються дуже серйозно на його здоров'ї. І у сторони захисту є обґрунтоване небажання брати участь у такій екзекуції", - повідомив Фейгін.

За його словами, захист доводитиме необґрунтованість клопотання слідства ФСБ про призначення Умерову судово-психіатричної експертизи, проте адвокат готується до позитивного рішення суду. Якщо суд задовольнить клопотання російської ФСБ, то Ільмі Умерова примусово доставлять до медустанови.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Чубаров сподівається на розгляд до кінця року законопроектів про самовизначення кримськотатарського народу

"Його доставлять і з ним буде розмовляти фахівець. Але він може відмовитися з ним розмовляти. Коли ви примусово намагаєтесь змусити людину проходити цю принизливу процедуру, то і ставлення до неї буде таким. Це все, що вони можуть домогтись від Ільмі Умерова та його захисту", - додав адвокат.

Судове засідання щодо призначення судово-психіатричної експертизи заступникові голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову призначили на 11 серпня в підконтрольному Росії Київському районному суді Сімферополя.

Як повідомив голова ЦВК Курултаю кримських татар Заїр Смедляєв, у вівторок, 9 серпня, Ільмі Умеров був на допиті в ФСБ, де йому і вручили повістку на 11 серпня. Раніше Ільмі Умеров подав скаргу до підконтрольного Кремлю Київського районного суду Сімферополя на постанову про порушення кримінальної справи. Він також направив на ім'я слідчого ФСБ заяву про відмову добровільно проходити амбулаторну судово-психіатричну експертизу, розцінивши її як спробу дискредитації особистості і приниження ділової репутації.

Проти Ільмі Умерова російські правоохоронні органи Криму порушили кримінальну справу за ст 280.1 КК Росії (сепаратизм).

Також читайте: Російські окупанти здійснюють етноцид кримських татар, - МЗС України

У російському правозахисному центрі "Меморіал" назвали кримінальне переслідування заступника голови Меджлісу кримських татар Ільмі Умерова в анексованому Криму незаконним і політично мотивованим, оскільки він не закликав до насильницьких дій.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики