Цензор.НЕТ

27.08.16 23:54

"Медсестра каже: "Вам лише треба визнати, що ви помиляєтеся", - затриманий окупантами заступник голови Меджлісу Умеров розповів про психіатричну експертизу

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, якого затримали в окупованому Криму за підозрою в сепаратизмі і направили на експертизу в психіатричну лікарню, розповів про свій стан.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, утримуваний ФСБ активіст дав інтерв'ю "Громадському радіо".

Він розповів про психіатричну експертизу: "Підготовлені заздалегідь питання. Політики вони не стосуються: як дитинство пройшло, на голову хворів чи ні, напади епілептичні були чи не були, як і де навчався, яка спеціальність, де працював, як працював, скільки".

"З одною медсестрою трошки перейшли на політику. Вона відразу зробила висновок, каже: "Вам лише треба визнати, що ви помиляєтеся". Все дуже просто, виявляється", - додав Умеров.

Щодо термінів експертизи активіст зазначив: "ФСБшники сказали, що 21 день, тут сказали, що мінімум 28".

Читайте також: Захист Умерова подасть скаргу до Європейського комітету проти тортур, - адвокат Фейгін

Водночас журналіст Антон Наумлюк розповів про умови утримання Умерова: "До нього зараз підселили трьох людей. Раніше він перебував у палаті один. Переважно це люди, щодо яких порушено кримінальні справи. Відносно спокійне перебування Умерова в палаті зараз закінчилося".

Він не відкидає, що один із прибулих може бути інформатором ФСБ: "Такий варіант не відкидається. Це звична практика. Згадаймо розповіді Афанасьєва:
до нього так само підсаджували людей".

"Зараз головне завдання силовиків - ізолювати Ільмі Умерова. А по-друге, домогтися свідчень або зібрати доказову базу, яку можна використовувати в суді", - підкреслив журналіст.

"Доступ до нього є у рідних. Людей, які приходять до нього підтримати і поспілкуватися, не допускають до палати і дворика, але він сам може підійти до грат і поспілкуватися в такому режимі", - повідомив він.

Також журналіст розповів про стан здоров'я Умерова: "Порівнюючи з кризою, яка сталася кілька днів тому, стан покращився. Але стан буде погіршуватися. Йому не надають ту медичну допомогу, яка необхідна при його хронічних захворюваннях. У нього немає режиму харчування, який має бути при цукровому діабеті. І безпосередньо атмосфера психіатричної клініки. Він сам зізнається, що йому важко стримувати емоції, коли він бачить людей, які підходять до нього, запитують щось. Вони поводяться неадекватно. Це пацієнти психіатричної лікарні, аце теж тисне на Ільмі Умерова".

Читайте також: У заступника голови Меджлісу Умерова, якого переслідують окупанти за "сепаратизм", погіршився стан здоров'я, - дочка

"Ми розмовляли позавчора. Він каже, що його влаштовує будь-який варіант розвитку подій, тобто результат експертизи. Якщо експертиза буде раптом позитивною, на що обгрунтувань немає, припиниться кримінальне переслідування. По-друге, це буде прямим доказом повернення каральної медицини радянського періоду. Якщо його визнають осудним і здоровим, це доведе, що за дії він відповідає. Свої слова він буде відстоювати в суді", - розповів Наумлюк.


Нагадаємо, "прокурор" окупованого Криму Наталія Поклонська заявила, що "в березні 2016 року громадянин Умеров, перебуваючи на території України, виступав у прямому ефірі телеканалу АТR, де публічно закликав до необхідності порушення територіальної цілісності РФ". У зв'язку з цим слідчі окупаційного управління ФСБ РФ порушили кримінальну справу стосовно Умерова за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності РФ. 12 травня він був затриманий.


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики