Цензор.НЕТ

14.09.16 15:09

Порошенко доручив МЗС подати позов проти РФ за порушення Конвенції ООН про морське право. ВIДЕО

Раніше порушення зафіксували українські прикордонники.

Президент України Петро Порошенко доручив МЗС почати арбітражне провадження проти РФ за порушення нею Конвенції ООН з морського права, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Twitter прес-секретаря Порошенка Святослава Цеголка.
Президент зазначив, що позов подається у зв'язку з грубим порушенням РФ міжнародного права, агресією, яку вона здійснила проти України, окупацією Криму, порушенням права України природними ресурсами в акваторіях Чорного та Азовського морів.

Глава держави також підкреслив, що цей позов пов'язаний, серед іншого, з пограбуванням України в сфері енергетичних ресурсів, коли Росія краде нафту, газ, добуваючи їх на морському шельфі України, відбувається крадіжка морських ресурсів і забруднення наших територій із негативним впливом на екологію Чорного моря, зокрема і під час будівництва Керченського мосту.

Читайте також: Росія буде використовувати "весь інструментарій міжнародного гуманітарного права" проти позовів України щодо Криму, - Пєсков

"Доручаю міністру закордонних справ України підписати і вже сьогодні направити в Російську Федерацію повідомлення про арбітраж відповідно до Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права", - сказав президент. Він також зазначив, що правова позиція України є твердою, базується на чітких доказах і Україна доведе за допомогою арбітражу юридичні факти викрадення Російською Федерацією природних ресурсів і завдання шкоди екології зазначеного басейну.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики