Цензор.НЕТ

21.09.16 09:56

ФСБ планує взяти під контроль весь інтернет-трафік росіян, - "КоммерсантЪ"

ФСБ РФ планує взяти під контроль весь інтернет-трафік росіян для виконання так званого "закону Ярової" про боротьбу з тероризмом.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише Коммерсант.

Видання зазначає, що зараз ФСБ, Мінкомзв'язок і Мінпромторг обговорюють цілий набір технічних рішень, які дозволять здійснювати дешифрування інтернет-трафіку за ключовими словами за допомогою систем DPI, які вже використовують оператори зв'язку для фільтрації заборонених сайтів.

"Зберігати ексабайт шифрованого інтернет-трафіку не має сенсу - в ньому нічого не знайдеш. ФСБ виступає за те, щоб розшифровувати весь трафік у режимі real-time і аналізувати його за ключовими параметрами, умовно кажучи, за словом "бомба", а міністерства наполягають на розшифровуванні трафіку лише тих абонентів, які привернуть увагу правоохоронних органів", - сказало джерело в адміністрації президента РФ.

Передбачають, що дешифрування здійснюватимуть за допомогою установки на мережах операторів обладнання, здатного виконувати MITM-атаку (Man in the Middle).

Також читайте: В окупованому Сімферополі відключили мобільний інтернет, - адвокат

"Для користувача це обладнання прикидається запитаним сайтом, а для сайту - користувачем. Виходить, що користувач буде встановлювати SSL-з'єднання з цим обладнанням, а вже воно - із сервером, до якого звертався користувач", - пояснив співрозмовник видання.

"Обладнання розшифрує перехоплений від сервера трафік, а перед відправкою користувачеві заново зашифрує його SSL-сертифікатом, виданим російським підтверджувальним центром (ПЦ). Щоб браузер користувача не видавав сповіщень про небезпечне з'єднання, російський ПЦ має бути доданий у довірені кореневі центри сертифікації на комп'ютері користувача", - також додав він.

Нагадаємо, раніше СБУ попередило українських користувачів про небезпеку інтернет-ресурсів з російським доменом у зв'язку із "законами Ярової".

Як повідомляли раніше, серед змін, внесених у так званий "закон Ярової", посилення відповідальності за пропаганду тероризму й екстремізму в мережі. Зокрема, за виправдання терористичних актів або заклик до них винні можуть бути позбавлені волі на термін до семи років. При цьому записи користувачів у соціальних мережах прирівнюються до ЗМІ.

Крім того, в законі з'явилося покарання за неповідомлення про злочин. Російські інтернет-компанії тепер зобов'язані протягом півроку зберігати всі призначені для користувача транзакції і їх зміст. Усі повідомлення і дописи "ВКонтакте", листи в Mail.ru, SMS, відеозаписи - все це буде на серверах російських компаній, а російські спецслужби можуть отримати до них доступ, якщо це буде необхідно для вирішення проблем державної безпеки. Інформацію про дзвінки мають зберігати до трьох років.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики