Цензор.НЕТ

22.09.16 09:02

Російська агресія в Україні триває. ООН не змогла змінити ситуацію, - президент Естонії

Міжнародна спільнота не винесла необхідних уроків із російської агресії в Грузії, що повторилася пізніше в Україні.

Про це з трибуни на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку під час свого виступу заявив президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес, - передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Я попереджав про неприпустимість вибіркового застосування міжнародного права. Міжнародне право було явно порушено, проте дуже мало було зроблено. Шість років по тому, у 2014, ми стали свідками повтору цього в Україні. Частину суверенної держави було анексовано, частину перетворено у зону ведення військових дій. Вперше від часу Другої світової війни кордони в Європі було змінено із застосуванням сили", - сказав він.

Також читайте: Порошенко та Обама "на полях" Генасамблеї ООН обговорили реалізацію Мінських угод

Ільвес наголосив, що ООН виявилася безсилою перед брутальним і відвертим порушенням міжнародного права.

"Заборона на використання сили для зміни кордонів лежить в основі Статуту ООН. Він був грубо порушений, втім ООН не змогла змінити ситуацію. Російська агресія в Україні триває. Грузинські та українські території перебувають під окупацією іноземних військ, у Нагорному Карабасі та Придністров'ї залишаються заморожені конфлікти», - додав президент Естонії.

Також читайте: Україна подасть на розгляд Генасамблеї ООН резолюцію про порушення прав людини в Криму, - Порошенко

Світ гостро потребує не лише нормативних актів, а й методів примусу до їх дотримання, - зауважив він.

"Нам потрібні глобальні норми. Подібно до того, як ми потребуємо міжнародного права, необхідний також механізм примусу до його дотримання. Якщо ООН не робитиме більше, з часом необхідність в організації відпаде", - наголосив Ільвес.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Тристороння контактна група підписала угоду про розведення сторін на трьох ділянках у зоні АТО, - прес-секретар Кучми
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики