Цензор.НЕТ

23.09.16 23:57

Рада безпеки ООН прийняла резолюцію про всеосяжну заборону ядерних випробувань

Рада безпеки ООН закликала всі держави затвердити Угоду про всеосяжну заборону ядерних випробувань.

Про це йдеться в резолюції Радбезу ООН, прийнятій на засіданні в п'ятницю, 23 вересня, передає Цензор.НЕТ із посиланням на ZN.UA.

"Рада безпеки ООН закликає всі держави, які ще не підписали або не ратифікували Угоду, особливо ті вісім держав, що залишилися... зробити це без подальшого зволікання", - йдеться в резолюції. Серед восьми зазначених країн залишилися Китай, США, Єгипет, Ізраїль, Індія, Іран, Пакистан і КНДР.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Клімкін і голова МЗС Кореї обговорили питання двосторонніх відносин і агресію Росії проти України

Прийнята майже одностайним голосуванням (утримався тільки Єгипет) резолюція рекомендує всім державам утримуватися від проведення ядерних випробувань або будь-яких інших ядерних вибухів. При цьому в документі висловлюється вдячність країнам, які ввели національні мораторії на ядерні випробування до набуття чинності Угоди.

Члени Радбезу також нагадали, що п'ять країн, що володіють ядерною зброєю - Великобританія, Китай, Росія, Франція і США - надали гарантії безпеки країнам, що не володіють такими арсеналами. Як підкреслили в РБ ООН, такі гарантії зміцнюють режим ядерного нерозповсюдження.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики