Цензор.НЕТ

28.09.16 13:31

Порошенко підписав Закон щодо забезпечення рівності прав військовослужбовців на грошове забезпечення

Президент підписав Закон України № 1486-VІІІ "Про внесення зміни до статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо забезпечення рівності прав військовослужбовців на грошове забезпечення», прийнятий Верховною Радою України 6 вересня 2016 року.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби очільника держави, передає Цензор.НЕТ.

Закон спрямований на посилення соціального захисту військовослужбовців. Документом встановлюються правові підстави для проведення перерахунку грошового забезпечення сім'ям тих військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, які були захоплені в полон або стали заручниками на території проведення АТО під час бойових дій з незаконними збройними формуваннями.

Читайте також: Близько 30 тис. воїнів АТО за участь у бойових діях і знищену техніку супротивника отримали майже 135 млн грн, - Міноборони

Згідно з новою редакцією пункту 6 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", за військовослужбовцями, захопленими в полон або заручниками, а також інтернованими в нейтральних державах або безвісно відсутніми, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.

Сім'ям зазначених військовослужбовців щомісячно виплачується грошове забезпечення, в тому числі додаткові та інші види грошового забезпечення, у порядку та в розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Водночас ці положення Закону не поширюються на військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини (місця служби) або дезертирували зі Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.

Також читайте: Мінсоцполітики розробило порядок психологічної реабілітації та психосоціального супроводу учасників АТО і членів їхніх сімей

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Дія цього Закону поширюється на правовідносини, які виникли до набрання ним чинності.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики