Цензор.НЕТ

29.09.16 23:49

МОЗ вимагатиме від міжнародних організацій графіки поставок ліків, - Супрун

Щоб уникнути затримок із постачанням ліків, Міністерство охорони здоров'я закладає в договори з міжнародними організаціями вимогу надавати графік поставок.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це на брифінгу в четвер заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Щоб уникнути повторення ситуації із затримкою поставок ліків, ми закладаємо в наші договори з міжнародними організаціями, що вони повинні надати нам графік, коли будуть поставки, а вони вже вирішили, що будуть по-іншому співпрацювати з українськими дистриб'юторами, щоб такі речі не відбувалися", - сказала Супрун.

Вона розповіла, що один із міжнародних закупівельників ліків для України, британське агентство "Crown Agents", відкрило тендери для всіх компаній, включаючи українських дистриб'юторів. З більшістю останніх не було проблем, "Crown Agents" і МОЗ задоволені швидким отриманням ліків.

"Чомусь була проблема тільки навколо ліків для онкохворих дітей та дорослих. Не знаю, чи було це зроблено навмисно чи ні, але дистриб'ютор, який цим займався, зовсім не хотів іти назустріч МОЗ, а ту пропозицію, на яку він врешті-решт погодився, було зроблено йому на самому початку, ще до нашого приходу в міністерство", - зазначила в.о. міністра.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": В Україну доставлено 86% ліків від міжнародних організацій, закуплених у 2015 році, - МОЗ

Супрун також повідомила, що на цьому проблеми з дистриб'ютором не завершились, бо коли він передав Міністерству охорони здоров'я ліки, виявилося, що термін їх придатності набагато коротший за 1,5 року, як вимагала держава.

"У нас була розмова з "Crown Agents", вони дуже швидко на це відреагували і через два дні надали нам гарантійний лист, що замінять невикористані ліки на нові", - поінформувала в.о. міністра.

Вона зазначила, що, на жаль, через такі речі міжнародні організації менше будуть мати справу з українцями і будуть закуповувати ліки або у виробників, або в закордонних дистриб'юторів, тому що "українці самі собі створили дуже неприємну репутацію".

Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров'я, затримка з доставкою ліків для онкохворих дітей, закуплених Міністерством охорони здоров'я через агентство "Crown Agents", що поставляються ТОВ "Людмила Фарм", виникла через те, що постачальник відмовився провести їх розмитнення. Станом на 12 вересня 2016 року ТОВ "Людмила Фарм" ввезло три партії лікарських засобів на загальну суму 4 434 165,71 доларів США та розмістило на тимчасове зберігання на склад у зоні діяльності Київської митниці Державної фіскальної служби.

Також читайте: Українські ліки ідентичні імпортним за якістю, але коштують в рази дешевше, - депутат Загорій

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики