Цензор.НЕТ

09.10.16 15:14

В основі політики США щодо Росії лежить агресивна русофобія, - Лавров

Влада США веде політику агресивної русофобії щодо РФ.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на РІА Новини, про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв'ю "Першому каналу".

"Ми, чесно скажу, проявляли дуже довго те, що американці називають "стратегічним терпінням". Адже погіршення відносин в односторонньому порядку з боку американців почалося задовго до України. Ми про це говорили", - сказав він.

"Ми зафіксували докорінну зміну обставин в тому, що стосується агресивної русофобії, яка зараз лежить в основі політики США щодо Росії.Йдеться не просто про риторичну русофобію, а про агресивні кроки, які реально зачіпають наші національні інтереси, ставлять під загрозу нашу безпеку", - заявив глава МЗС РФ.

"Це наближення НАТО і його військової інфраструктури до наших кордонів, розгортання там американських важких озброєнь, авіації Північноатлантичного альянсу, ПРО, причому в її європейському та азійському сегменті по периметру наших кордонів і меж наших союзників. Звичайно, санкції - це прояв недружніх, я б сказав, ворожих дій", - додав Лавров.

"Коли Джон Керрі був призначений Державним секретарем США, ми з ним про це говорили і обидва погодилися, що відносини необхідно вибудовувати по-дорослому, навіть термін цей був використаний, без дитячих образ. Але не у всіх виходить", - відзначив міністр.

Також читайте: Москва сподівається на "здоровий глузд" Німеччини в питанні нових санкцій проти Росії, - Лавров

"Для політика все-таки дуже важливо не зачиняти двері. Це погано і означає, що людина починає зриватися, а в політиці робити цього не можна. Необхідно все робити виважено і мати завжди в голові кілька варіантів розвитку подій, що відповідають твоїм інтересам, але не розраховуючи на те, що спрацює варіант, в якому забезпечені тільки і винятково твої інтереси, а всі інші повинні будуть сказати "слухаюсь, сер". Такого не буває і тепер уже точно не буде", - підкреслив він.

"Може бути, їхні завищені очікування про те, що Росія після 1992 року і навіть трохи раніше, вибачте за жаргон, у них "в кишені", звичайно, закінчилися "похміллям" не тому, що ми їм хотіли насолити, а просто тому, що ми дуже хотіли зробити свою країну самостійною, гідною для життя і такою, якою хочемо пишатися. Як сказав днями президент Росії Путін, виступаючи в Держдумі, наша країна має право бути сильною, при цьому не відмовляючи в цьому праві нікому іншому, і не нав'язуючи нікому якихось рецептів, як поводитися", - додав Лавров.

Також читайте: Росія застерегла Чорногорію і Боснію від вступу в НАТО

"Ми дуже довго не можемо домогтися від американців просто ввічливого, цивілізованого ставлення до цілої низки проблем, які накопичувалися в наших відносинах", - підкреслив глава МЗС РФ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики