Цензор.НЕТ

18.10.16 08:46

Голова Міноборони ФРН нагадала про агресію Росії і заявила про нову військову роль Німеччини у світі

Німеччина готова відігравати активнішу роль у військово-технічній співпраці в Європі.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Російську Службу DW, про це заявила міністр оборони ФРН Урсула фон дер Ляєн на конференції за участю 200 високопосадовців бундесверу.

"Зміни необхідні. Ізоляція і самообмеження не вирішать проблеми, з якими ми стикаємося у світі, в Європі і тут, в нашій країні", - зазначила міністр.

При цьому фон дер Ляєн нагадала про агресивні дії Росії, руйнівну сирійську війну і конфлікти, які розгортаються в Африці.

"Німеччина готова брати участь, ... брати на себе велику відповідальність", - наголосила міністр, додавши, що цей "правильний шлях" вимагатиме величезних витрат часу і коштів.

Урсула фон дер Ляєн нагадала також, що міністерство фінансів погодилося до 2020 року збільшити витрати на оборону в цілому на 10 мільярдів євро, які буде витрачено на закупівлю озброєння і збільшення їхньої кількості. Це рішення ще потребує схвалення бундестагу, але, за словами міністра, є лише кроком до виконання її мети: домогтися виділення 130 мільярдів євро на інвестиційні програми у 2030 році.

Читайте також: Німеччина збільшить витрати на оборону на 20 млрд євро, - Меркель

Окремо зупинилася фон дер Ляєн на питаннях європейської безпеки. За словами міністра, Євросоюз, з його 500 мільйонами громадян, 1,5 мільйона військовослужбовців і сукупним річним військовим бюджетом більш ніж у 200 мільярдів євро, поки далекий від реалізації свого потенціалу в цій сфері.

Не йдеться, зауважила міністр, про конкуренцію з НАТО, яка докладає всіх зусиль для зміцнення своєї оборони на східних рубежах альянсу з метою протистояти нарощуванню військової потужності Росії. Однак Європі потрібні нові структури, здатні оперативно реагувати на різноманітні виклики.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики