Україна повертає собі позиції ракетної держави, - Турчинов

49571 98

Декілька тижнів тому ми звітували про успішні запуски українських ракет на військовому полігоні, а вже сьогодні, 18 жовтня о 02 годині 45 хвилин за київським часом з острова Воллопс (штат Вірджинія, США) відбувся успішний запуск модернізованої ракети-носія середнього класу Antares-230 із транспортним космічним кораблем Cygnus.

Про це сказав у коментарі Секретар РНБО Олександр Турчинов, повідомили в прес-службі РНБО.

Читайте також: У NASA повідомили про запуск цієї ночі ракети-носія з українським двигуном

"Головним розробником ракети-носія є американська компанія Orbital АТК, а основну конструкцію першого ступеня створили вітчизняні державні підприємства космічної галузі КБ "Південне" ім. М. К. Янгеля та ВО "Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова" в кооперації з підприємствами "Хартрон-АРКОС", "Хартрон-ЮКОМ", "ЧЕЗАРА", "РАПІД" та інші. Останні півтора року українські спеціалісти займалися модернізацією першого ступеню ракети-носія Antares, адаптуючи його до нового двигуна. Рішення про заміну російського двигуна, який раніше використовувався в ракеті, було ухвалено у 2014 році, після того, як ракета-носій через проблеми із російським двигуном вибухнула за лічені секунди після старту. Перед українськими спеціалістами-ракетниками стояло унікальне завдання: у найкоротші терміни забезпечити адаптацію нового двигуна до ракети, спроектованої під зовсім інший двигун. І їм вдалося! Наразі зміни у конструкції ракети-носія дозволили істотно підвищити її енергетичні можливості й економічну ефективність.

Вітаю всіх, хто брав у цьому грандіозному проекті участь! Україні є чим пишатися! Україна повертає собі позиції ракетної держави, швидкими темпами відновлюючи стратегічні позиції в ракетобудуванні. Ми створюємо сучасні військово-ракетні комплекси як для захисту нашої держави, так і найсучасніші ракетні системи для освоєння мирного космосу", - сказав Турчинов.