Цензор.НЕТ

19.10.16 07:55

Апеляційний суд виправдав отаманів Холодного яру, - Генпрокурор Луценко

За заявою прокурора Київської області вчора, 18 жовтня, Апеляційний суд Київської області ухвалив рішення про реабілітацію отаманів Холодного яру і Чорного лісу.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це у Фейсбуці написав Генпрокурор Юрій Луценко.

"Нарешті!!! У перші дні мого призначення на посаду ГПУ, у "своїй" камері Лук'янівського СІЗО, де раніше сиділи отамани Холодного Яру, я заявив про необхідність реабілітації цих українських героїв. У вівторок, 18 жовтня 2016 року, за заявою прокурора Київської області, рішенням апеляційного суду Київської області реабілітовано отаманів Холодного Яру і Чорного Лісу - Іларіона Завгороднього (Загороднього), Мефодія Голик-Залізняка, Юрія Дроботковського (він же Чорнота), командира 2-го Синього полку 1-ої Синьої дивізії Костя Здобудьволю, Івана Ляшенка та інших, які брали участь у визвольній боротьбі початку ХХ століття за утвердження української державності, історичної єдності земель, консолідації суспільства, зміцнення міжнародного авторитету", - написав Луценко.

Також дивіться: Генпрокуратура не має наміру зазіхати на незалежність новостворених антикорупційних органів, - Луценко. ФОТОрепортаж

Відповідно до Закону України "Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті" повстанські та партизанські загони Холодноярської республіки визнані борцями за незалежність України у ХХ столітті, - йдеться у повідомленні.

Генпрокурор наголосив, що прокуратурі вдалося відстояти принципову позицію щодо визнання безпідставним засудження отаманів Холодного яру і Чорного лісу за ст. 58 Кримінального кодексу УРСР до найвищої міри покарання - розстрілу з конфіскацією майна і домогтися їх реабілітації на підставі даних архівної кримінальної справи.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": "Військовослужбовці, які внаслідок поранення втратили здоров'я, за бажанням зможуть продовжити службу", - Полторак. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Зокрема, на основі архівної кримінальної справи встановлено, що винуватість вказаних осіб у вчиненні злочину підтверджується лише частково визнавальними показаннями засуджених. Інших доказів, які би підтверджували їхню винуватість у вчиненні інкримінованого їм злочину, в матеріалах кримінальної справи немає.

Крім того, Кримінальний кодекс УРСР, за яким засуджено учасників повстанських і партизанських загонів набув чинності після вчинення ними інкримінованого злочину. "Таким чином, вироком від 02.02.1923 Іларіона Завгороднього (Загороднього) та інших засуджено за законом, який не діяв на час вчинення останніми діянь", - наголосив Луценко.

Генпрокурор подякував керівнику прес-служби ГПУ А. Красікову, який, за його словами, ініціював справу і прокурору Київської області Д. Чібісову, який "наполегливо відстоював справу в суді".
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики