Цензор.НЕТ

19.10.16 11:17

У Новолуганському квітне контрабанда й тіньові фінансові схеми. Цю територію має взяти під контроль українська армія, - журналіст

Новолуганське, на Луганщині, виявилося у "сірій" зоні, де де-факто не діє українська влада, чим активно користуються бойовики й інші люди для різних справ сумнівного характеру. Ця ситуація дискредитує українську владу, і її потрібно вирішити, зокрема, взявши населений пункт під контроль української армії та Нацгвардії.

Про це у своєму блозі на Цензор.НЕТ пише головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

"На фронті на Донбасі є такі ділянки, де ніхто не стріляє довгі місяці, де немає ні пошуків розведгруп, ні артилерійських дуелей. Тут роблять гроші, тут проходять каравани фур, і війна тут іде за законами бізнесу. Новолуганське - це селище поблизу Горлівки, і формально це українська територія, тут є українські прапори, але фактично - це "сіра" зона, не зайнята ніким територія за межами опорних пунктів як українських військ, так і окупаційних російських військ. Тут працюють всі українські закони - тут можна оформити собі довідку переселенця в місцевих органах влади, тут можна відкрити підприємство, сюди завозять товари як на територію України. Але влади України тут немає, не працюють силові структури", - розповів він.

Читайте також: Спостерігачі повідомляють про ескалацію ситуації на Луганщині, - ОБСЄ

Журналіст зазначив, що селище не окупують бойовики, хоча воно і розташоване на лінії розмежування, а причина цього, з його слів, у можливостях для контрабанди й тіньових бізнес-схем, які породжує така ситуація.

новолуганское


"У Новолуганському працює одна з найбільших свиноферм в Україні - "Бахмутський Агросоюз". На підприємстві 93 тисячі свиней. Свинокомплекс до війни працював як основний постачальник м'яса для Горлівського м'ясокомбінату. "Бахмутський Агросоюз" належав бізнесменам Сергію Таруті і Віталію Гайдуку. І продовжує роботу. Зараз Горлівський м'ясокомбінат виробляє 20 тонн ковбаси щодня, виробляє й інші м'ясні вироби. Розширює виробництво. Свинокомплекс виживає в непростих умовах у зоні бойових дій, під загрозою аварії очисних споруд. У бюджет Бахмутського району, як повідомляє підприємство, заплатили за рік 27 мільйонів гривень. Зберігають робочі місця. Створюють робочі місця в окупованій Горлівці - годують і жителів окупованих територій, і окупантів. "Ось тільки ці трудові подвиги не скасовують того, що в районі Новолуганська на фронті практично "договірняк". Бойовики не обстрілюють уже кілька місяців позиції українських військ у цій зоні. Свиноферма більшу частину своєї продукції постачає на окуповані території", - розповів Бутусов.

За словами журналіста, під приводом турботи про робочі місця і сплати податків до українського бюджету в Новолуганську створено "абсолютно невигідний для держави Україна "офшор", який користується всіма правами держави Україна, але обслуговує непідконтрольні уряду території".

Дивіться на Цензор.НЕТ: "Ми повинні визнати окупацію і припинити торгівлю з окупованими територіями", - Сироїд. ВIДЕО

"У Новолуганському квітне бізнес, пов'язаний із нелегальною торгівлею і наданням українських державних сервісів на окупованих територіях. Масово реєструють нові підприємства - сюди не приїде податкова перевірка. Оформлюють на жителів Горлівки фірми-одноденки для конверт-центрів - їх ніколи не знайде тут податкова міліція. Тут вирощують свиней, які забезпечують м'ясом Горлівку. У магазинах Новолуганського рекордні продажі - адже сюди спокійно приїжджають за покупками з Горлівки, виторги великі", - пояснив він.

"Який би не був практичний сенс у робочих місцях і підприємствах, які працюють, Новолуганське - це не просто сіра зона, це чорна діра в правовому полі України, де українська влада не діє де-факто. І саме тому і терплять бойовики й акуратно діють у цьому районі, що їм така ситуація вкрай вигідна. Ідеальне місце для контрабанди і тіньових фінансових і комерційних схем. Про проблему Новолуганського і необхідності його заняття українськими підрозділами йшлося не раз в українських ЗМІ - уже понад рік ця ситуація є притчею во язицех в АТО. Але минає місяць за місяцем, а проблему не вирішують. Про це знають усі силовики і держструктури. Про це писали неодноразово - і зараз мене і далі питають про причини цієї ситуації солдати й офіцери в АТО - і вони вкрай критично оцінюють рішення керівництва у зв'язку з цим. Проблему Новолуганського треба вирішувати, цю територію слід взяти під контроль. Інакше це "договірняк", який дискредитує насамперед українську владу. Якщо Новолуганське - це Україна, значить, займати його повинна українська армія і Нацгвардія. "Договірні матчі" під час війни - це справжнє свинство", - резюмував Бутусов.

Також дивіться: СБУ зупинила контрабанду м'ясних продуктів і запчастин у зону АТО. ФОТОрепортаж
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики