Відносини Євросоюзу з Росією будуть головною темою майбутнього саміту ЄС, - Туск

1351 2

Одним із головних питань дводенного саміту ЄС, що відкривається в четвер у Брюсселі, буде "стратегічна дискусія" про відносини Євросоюзу з Росією.

Про це оголосив голова Європейської Ради Дональд Туск, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Мета полягає в тому, щоб вибудовувати наші спільні довгострокові відносини з цим важливим сусідом. З огляду на рішення, які нам потрібно буде ухвалити в грудні, нашим головним досягненням у відносинах із Росією залишається наша єдність. На сьогодні, незалежно від наших відмінностей, нам завжди вдавалося залишатися єдиними. І ми повинні зберегти цей курс", - заявив глава Євроради в листі-запрошенні на саміт глав держав і урядів країн ЄС.

Високопосадовець ЄС, який на умовах анонімності представляв порядок денний майбутнього саміту журналістам, також підкреслив, що європейські лідери на цій зустрічі зосередяться на відкритій і великої дискусії з Росією, але не ухвалять жодного документа. Рішення щодо РФ будуть ухвалені в грудні у зв'язку з тим, що 31 січня 2017 року має закінчитися термін дії економічних санкцій щодо Росії в зв'язку з українською ситуацією, і державам ЄС має бути визначено, яку позицію щодо Москви займати далі.