Парубій про Декларацію пам'яті і солідарності трьох парламентів: "Ми не дозволимо розбити антипутінську коаліцію. Спроба розколоти наші відносини зазнала поразки". ВIДЕО

6022 19

Ухваленням Декларації пам'яті і солідарності трьох парламентів щодо Другої світової війни Верховна Рада зробила важливий крок у врегулюванні кризи в стосунках між Україною і Польщею.

Про це заявив на брифінгу в Раді спікер ВР Андрій Парубій, передає кореспондент Цензор.НЕТ.

За його словами у Ради було два шляхи виходу з цієї ситуації - увійти в двосторонні взаємні звинувачення або зайняти сильну позицію і продемонструвати, "що у нас один загальний стратегічний ворог - російський імперіалізм".

"Ми не дозволимо розбити антипутінську коаліцію і наш союз. Литва і Польща були і залишаться нашими найближчими союзниками в боротьбі проти агресії Російської Федерації", - сказав спікер, нагадавши як Польща допомагала українцям за часів Євромайдану і війни на Донбасі.

Він також розповів, що узгодження спільної декларації тривало близько двох місяців.

"У ньому (в декларації. - Ред.) є дуже принципові позиції, які показують історичну перспективу, що той же агресор, який почав на війну на наших землях в 39 - му році, цей же агресор сьогодні атакує Україну", - підкреслив Парубій.

За словами спікера, в декларації говориться про підтримку прагнень України стати членом НАТО.

"Ми сьогодні бачимо, що точно так само, як і тоді (перед початком Другої світової війни. - Ред.) багато європейських держав, кажучи про умиротворення агресора, насправді, призводять до ще більшої його агресії і провокують ще більшу агресію Путіна", - заявив Парубій, закликавши європейських колег зайняти більш жорстку позицію стосовно Росії.

Спікер також підкреслив, що "Право і справедливість" і "Громадянська платформа" підтримали цю декларацію.

"Я впевнений, що сьогодні вона (декларація. - Ред.) буде ухвалена і в польському парламенті. Спроба розколоти наші відносини зазнала поразки, як і попередні плани Путіна щодо України. Український парламент проявив мудрість. Сьогодні ми разом, Польща і Україна", - резюмував Парубій.