"Контроль над кордоном повинен встановлюватися в два базові етапи", - Клімкін про "дорожню карту" щодо виконання Мінських угод

17023 112

Виконання блоку з безпеки в питанні імплементації Мінських угод є першочерговим.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін сказав в ефірі "5 каналу" в четвер увечері.

"На нашу думку, така "дорожня карта", навпаки, повинна прописати, по-перше, послідовність кроків, по-друге, гарантію їх виконання, оскільки Росія тлумачить Мінські угоди абсолютно по-іншому, ніж ми з нашими німецькими та французькими друзями і партнерами... Контроль над кордоном повинен встановлюватися в два базові етапи", - сказав глава МЗС.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Сподіваємося, що НАТО допоможе нам тиснути на Росію, щоб вона повністю виконувала "Мінські угоди", - Порошенко

За його словами, перший етап - це "моніторинг з боку ОБСЄ, і в нас є чітка логіка і план з ОБСЄ, яким чином це має відбуватися". "По-перше, це встановлення низки баз ОБСЄ вздовж кордону одночасно з відеоспостереженням, у тому числі нічним, на всіх ключових дорогах і залізницях. Другий момент пов'язаний із тим, що групи ОБСЄ повинні розміщуватися в усіх пунктах пропуску з нашого боку кордону. Третій момент - ОБСЄ саме з цих баз повинні контролювати ділянки між цими пунктами пропуску", - розповів Клімкін.

Говорячи про другий етап, він зазначив: "А на другий день після виборів контроль над кордоном повинен бути повернутий вже нам безпосередньо. Тобто я маю на увазі українських прикордонників".

"Якщо в нас не буде моніторингу кордону з боку ОБСЄ, то немає сенсу говорити про якісь кроки щодо безпеки", - наголосив міністр.

Також читайте: НАТО підтримує розробку "нормандським форматом" "дорожньої карти" виконання Мінських угод, - Столтенберг

Таким чином, за його словами, спочатку повинен бути чіткий блок з безпеки, що передбачає "реальну тишу". "Але одночасно також повний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї території Донбасу та до неконтрольованого ділянки українсько-російського кордону. Другий момент - у тому, що ми повинні узгодити мандат і домовитися про основні параметри місії, яка буде гарантувати безпеку виборів. Третій момент - ми повинні домовитися, яким чином буде відбуватися виведення регулярних російських військ, найманців і зброї", - розповів про послідовність кроків Клімкін.

На його переконання, без таких домовленостей починати виконання політичного блоку, зокрема, закону про вибори, "немає ніякого сенсу".

Читайте також: Санкції проти РФ будуть діяти до виконання Мінських угод, - Шульц