Цензор.НЕТ

21.10.16 16:54

Бомбардування Алеппо є злочином історичного масштабу, - ООН

Військовими злочинами назвав бомбардування та облогу сирійського Алеппо верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хуссейн. Там відбуваються "злочини історичного масштабу", заявив він у своєму відеозверненні до Ради з прав людини ООН у Женеві.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Німецьку хвилю.

"Колективна нездатність світової спільноти захистити цивільне населення і зупинити кровопролиття повинна переслідувати нас і являтися нам у страшних снах", - заявив комісар. Він вкотре закликав подолати всі неузгодженості і розслідувати ситуацію в Алеппо в Міжнародному кримінальному суді (МКС).

Раніше про свій намір звернутися до МКС у зв'язку з бомбардуваннями східної частини Алеппо російською і сирійською авіацією заявила Франція. Тим часом невідомо, чи зможе суд займатися розслідуванням ситуації в Сирії, бо ця країна не є членом МКС.

Читайте також: Переговори лідерів Німеччини, Франції і РФ щодо Сирії "були жорсткими й важкими", - Меркель

Правозахисна організація Amnesty International навела докази того, що сирійська і російська авіація завдає цілеспрямованих ударів по житлових кварталах, лікарнях, школах, ринках і мечетях. Правозахисники вважають, що Москва і Дамаск за допомогою бомбардувань намагаються домогтися того, щоб місто обезлюднів, і повністю взяти його під свій контроль.

Тим часом ООН, всупереч очікуванням, не змогла почати в п'ятницю евакуювати хворих і поранених зі східної частини Алеппо. У цю частину міста не була також спрямована жодна вантажівка з гуманітарною допомогою. Представники всесвітньої організації пояснили затримку відсутністю гарантій безпеки з боку всіх учасників конфлікту.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Жертвами російських авіаударів у Сирії стали 3600 мирних жителів, - британський експерт
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики