Цензор.НЕТ

24.10.16 20:54

Лутковська вимагатиме від Росії пояснень з приводу відмови передачі Сенцова і Кольченка

Українська сторона звернеться до Росії з вимогою пояснити причини відмови екстрадиції українських політв'язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Про це в ефірі Еспресо.TV заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, повідомляє Цензор.НЕТ.

Вона зазначила, що після того, як російська сторона відмовилася від екстрадиції бранців, почала надходити тривожна інформація щодо того, що Олег Сенцов та Олександр Кольченко почали зазнавати утисків.

Для того, щоб перевірити цю інформацію, Лутковська має намір просити уповноваженого представника Верховної Ради з прав людини, який працює в Росії на громадських засадах, приїхати до місця відбування покарання для того, щоб переконатися в тому, що з українськими полоненими все нормально.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Україна вимагає від РФ припинити незаконні дії щодо примусового визнання Сенцова і Кольченка російськими громадянами, - МЗС

"Крім того, я буду просити російського омбудсмена втрутитися в цей процес, але втрутитися з точки зору умов відбування покарання, і щоб перевірити підстави для відмови передачі цих двох громадян для відбування покарання в Україні", - наголосила Лутковська.

Нагадаємо, в п'ятницю, 21 жовтня, в Міністерстві юстиції України повідомили, що Москва відмовила у видачі Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Мін'юст Росії обґрунтував відмову тим, що обоє ув'язнених є російськими громадянами, і на них не поширюються дії угод про передачу засуджених осіб.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики