Цензор.НЕТ

25.10.16 15:19

61% переселенців не відчувають упередженого ставлення до себе, а 48% - не мають наміру повертатися в колишнє місце проживання, - опитування КМІС

44% мешканців громад, які приймають переселенців, нейтрально ставляться до внутрішньо переміщених осіб, 43% - позитивно.

Про це свідчать результати опитування, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські новини.

61% внутрішньо переміщених осіб, яких опитав Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), не відчувають упередженого ставлення до себе. Також 3% опитаних переселенців відчувають упереджене ставлення до себе постійно, 11% - періодично, 21% - відчувають поодинокі випадки, а 5% було важко відповісти на питання.

Також читайте: Не переселенці провокують злочинність, а ситуація, в якій вони опинилися. Ці люди - легка жертва для кримінального світу, - Аваков

Серед тих, хто відчуває упереджене ставлення до себе, 50% повідомили, що відчувають таке ставлення з боку звичайних людей (колег, сусідів), 31% - державних службовців, 30% - орендодавців, 22% - роботодавців, 10% - вчителів, лікарів і 4% - правоохоронних органів.

44% мешканців громад, які приймають переселенців, опитаних Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), нейтрально ставляться до внутрішньо переміщених осіб, 43% - позитивно.

Зокрема, 16% опитаних ставляться до переселенців дуже добре, 27% - швидше добре, ніж погано, 44% - нейтрально, 4% - швидше негативно, ніж позитивно, 1% - дуже негативно, 8% - залежно від самих переселенців.

Також 60% опитаних мешканців громад вважають, що появи переселенців не відчутно в їхньому населеному пункті, 33% - відчутно, а 7% було важко відповісти на питання.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Мінсоцполітики зареєструвало 1,7 млн переселенців з Донбасу і Криму

Респондентів питали, чи збираються вони повертатися в колишнє місце проживання, якщо з'явиться така можливість. 48% - не мають наміру повертатися, 36% - мають намір, а 16% - не змогли відповісти.

Також 36% переселенців з Донбасу повідомили, що не повернуться в місце свого колишнього проживання до переходу непідконтрольних територій під контроль України, 35% - до відновлення умов комфортного життя, 21% - до припинення бойових дій.

Крім того, за останні 6 місяців 69% переселенців не відвідували непідконтрольні території, 27% - відвідували своє колишнє місце проживання, 3% - відвідували інші населені пункти.

Дивіться: Переселенців з інвалідністю змусили полишити санаторій в Одеській області, - Жебрівський. ФОТОрепортаж

Методом особистого інтерв'ю з 22 липня по 16 серпня було опитано 1,5 тис. мешканців громад, які приймають переселенців, і 1 003 переселенці в усіх областях, крім анексованого Росією Криму й окупованих територій Донецької і Луганської областей.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики