Уряд Польщі ухвалив законопроект про створення Військ територіальної оборони

5103 56

25 жовтня польський уряд ухвалив законопроект, який передбачає створення Військ територіальної оборони (WOT). Рада міністрів хоче, щоб зміни набули чинності з 2017 року.

Ухвалений законопроект передбачає внесення до закону про оборону Польщі поправок, поданих міністром оборони Польщі Антоні Мацеревичем, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Польща.

Дивіться: Група депутатів Сейму Польщі висловила протест проти затримання Сущенка в Росії: "Порушення прав людини і свободи слова очевидні". ДОКУМЕНТ

Згідно із законопроектом, Війська територіальної оборони будуть самостійним видом збройних сил Польщі. Вони зможуть проводити військові дії на суші спільно з оперативними військами, а також вести антикризові й антитерористичні дії. Війська територіальної оборони також повинні будуть боротися з невійськовими загрозами, вести просвітницьку й інформаційну діяльність.

У кожному польському повіті (середня адміністративна одиниця) буде від кількох сотень солдатів-добровольців. Загальна чисельність військ територіальної оборони становитиме кілька десятків тисяч солдат.

Також читайте: Політика санкцій ЄС щодо Росії має посилитися, - МЗС Польщі

Солдати, які вперше розпочнуть службу, проходитимуть 16-денне навчання, після якого складатимуть присягу. Також вони зможуть продовжити навчання, здобувати підвищення й отримувати відзнаки.

Першість служби у Військах територіальної оборони буде належати членам оборонних організацій і випускникам військових класів. Час служби в цих військах має становити від 12 місяців до 6 років з можливістю продовження. Солдати отримуватимуть зарплату, рівну зарплаті солдатів-резервістів під час навчань. Члени Військ територіальної оборони не зможуть бути членами партій і профспілок.

Уряд передбачає, що поправки до закону набудуть чинності 1 січня 2017 року.