Цензор.НЕТ

27.10.16 16:52

Європарламент ухвалив резолюцію у зв'язку з погрозами Росії використовувати ядерну зброю

Європейський парламент стурбований погрозами Росії використовувати ядерну зброю і закликав держави з ядерною зброєю скоротити її кількість і зменшити її роль у військових доктринах.

Про це йдеться в резолюції "Ядерна безпека та нерозповсюдження", яка була проголосована в четвер у рамках пленарного засідання Європарламенту в Страсбурзі, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Депутати вказали на "тривожні приклади російських військових навчань, що імітують використання цієї зброї проти Польщі, на заяви високопоставлених російських офіційних осіб про те, що Росія має право розміщувати ядерну зброю в Криму і на розгортання системи Іскандер, здатної нести ядерні ракети, у Калінінградському регіоні, який межує з Литвою і Польщею".

Також читайте: Росія готова застосувати ядерну зброю, - голова Пентагону Картер

"Загострення відносин між ядерними збройними державами, такими, як Росія і США або Індія і Пакистан, погрози Росії використовувати ядерну зброю або розгорнути її на ще більшій території в Європі роблять ситуацію у сфері безпеки ЄС дедалі більш напруженою", - йдеться в резолюції.

У зв'язку з цим депутати ЄП закликали ці держави скоротити арсенал ядерної зброї, перемістити її з місць розгортання в сховища і зменшити її роль у військових доктринах. У резолюції констатується, що станом на січень 2016 року дев'ять країн: США, Росія, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та Корейська Народно-Демократична Республіка мали в цілому майже 15,4 тис. одиниць ядерної зброї.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики