У Молдові завершилося голосування на виборах президента, явка становить 48%

8757 87

У Молдові завершилися перші за 16 років прямі президентські вибори.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ВВС.

ЦВК країни вже оголосив, що голосування може вважатися таким, що відбулося, оскільки явка виборців перевищила необхідний поріг у 33,3%. За останніми даними молдавського Центрвиборчкому, явка становить не менше 48,5%.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": "Кому належить Крим?" - "Російській Федерації", - лідер президентських перегонів у Молдові Додон. ВIДЕО

Останні прямі вибори президента пройшли в Молдови в 1996 році. З 2000 року президента обирав парламент, однак в березні нинішнього року конституційний суд країни постановив повернутися до всенародних президентських виборів.


На пост президента претендують дев'ять кандидатів. Основна боротьба, як очікується, розгорнеться між лідером Партії соціалістів Ігорем Додоном і Майєю Санду, що представляє Партію дії і солідарності.


Читайте також: Вперше за 20 років всенародні вибори президента стартували в Молдові


41-річний Ігор Додон, який вже в 30 років очолював міністерство економіки в уряді комуністів, позиціонує себе як "єдиний політик, якому довіряютьу Росії". Додон - відомий противник зближення з НАТО і курсу на євроінтеграцію. Він вважає, що без російського ринку країна не виживе.

Лідер опозиційної Партії дії і солідарності Майя Санду бачить майбутнє Молдови в зближенні з Євросоюзом.


Для перемоги в першому турі одному з кандидатів потрібно набрати 50% плюс один голос. Другий раунд президентських виборів в Молдові за необхідності буде призначений на 13 листопада.