Цензор.НЕТ

03.11.16 10:16

Ми приречені на те, щоб ішов обмін вугілля та електроенергії з окупованими територіями Донбасу, - Черниш

Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш повідомив, що Україна продовжує поставляти електроенергію на окуповані території Донбасу, а з окупованих територій поставляється вугілля.

Про це він повідомив в інтерв'ю "Громадському радіо", передає Цензор.НЕТ.

Відповідаючи на питання чи продовжує України постачати електроенергію на непідконтрольні території, міністра відповів: "Так, продовжує. І в Донецьку, і в Луганську області. У Луганській області знову ситуація складна. Технічно Луганська ТЕС, яка практично розташована на лінії зіткнення, поставляє електроенергію на окуповану територію. Однак вугілля для цієї ж станції завозиться з окупованих територій. Таким чином ми приречені на те, щоб ішов обмін. Але там цю електроенергію споживає не тільки населення, а також підприємства, зареєстровані відповідно до законодавства України і які сплачують податки. Наприклад, Алчевський меткомбінат, який споживає електроенергію, повинен платити за неї енергоринку".

Читайте також: Орієнтовно на фінансування програми з відновлення миру на Донбасі потрібно 1,52 млрд доларів, - Черниш

"Управляється частина системи частково з окупованих територій: Горлівка і т.д. І ці люди досі працюють на "Укренерго" і досі виконують технічні команди Києва: подати потужність, відрубати потужність. Ми повинні знайти механізм, який би забезпечив баланс перетоків. Багато підприємств перереєстровані на підконтрольній території і є платниками податків тут, плюс - здійснюють поставки товарів на експорт з українськими сертифікатами походження, і досі ці люди перебувають на обліку і працюють там, це сотні тисяч людей", - додав Черниш.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики