Цензор.НЕТ

09.11.16 11:15

"Мені паралізували все. Паралізувати уряд", - Яценюк про рішення піти у відставку

Колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк зазначає, що не міг більше виконувати свої професійні обов'язки через брудну політичну кампанію, яку розгорнули проти нього колишні партнери з коаліції, і тиск на Кабмін з боку Адміністрації Президента.

Про це він заявив у інтерв'ю Цензор.НЕТ, відповідаючи на питання про те, який з аргументів став остаточним для ухвалення рішення про відставку.

"Неможливість працювати далі. Мені паралізували все. Паралізували уряд. Промовистих (деталей - ред.) було багато. Те, що там було особистого, ця клоунада в парламенті, - це ок, на їхній совісті. Але коли йдеться вже про функціонування державної машини… Ну, давайте наведу пару прикладів. Пам'ятаєте пропозиції з Податкового кодексу? Це бюджет 2015 року, коли пропонують: давайте взагалі всі податки втричі зменшимо. Кажу: я не проти, щоб зменшити всім податки втричі. Тільки покажіть джерела доходів", - зауважив Яценюк.

Також читайте: "Я говорив: не робіть цього. Я розумію, що у вас є оточення", - Яценюк про "відверту розмову" з Порошенком з приводу політичного тиску

Він також наголосив, що кожне рішення уряду насилу вдавалося провести через парламент - або шляхом політичного тиску, або шляхом складних переговорів із членами коаліції та окремими депутатськими групами.

"Але ось останнє засідання уряду. На ньому ми повинні були ухвалити рішення про введення санкцій по імпорту енергетичних ресурсів і нафтопродуктів з Російської Федерації. І вперше за мою каденцію просто не з'явився кворум. Це була п'ятниця, як зараз пам'ятаю... Вони просто деморалізували Кабмін. Частина президентських міністрів не з'явилися.Источник: http://censor.net.ua/r414048 Це не могло вже так тривати. Вони мене не до цього підводили. Я собі ставив питання, що я ще можу зробити в цій ситуаціїИсточник: http://censor.net.ua/r414048", - розповів Яценюк.

Читайте також: "Єдине, що в них залишилося - це телеканал "Інтер", який вони використовують виключно в пропагандистських цілях", - Яценюк про групу Фірташа-Льовочкіна

Тим часом, фракція "Народного фронту" у питанні відставки Яценюка, за його словами, розділилася на дві частини.

"Одна за те, що треба триматися за владу. Деякі близькі до мене люди навіть говорили: ось якби на твоєму місці сиділа Юля або Янукович, вона б ніколи, ні за яких обставин не пішла б у відставку. Я сказав: вважаю, що зараз йдеться, в тому числі, про збереження коаліції. Адже я розумів, що, по-перше, виконавча влада в цей період фактично вже була паралізована. І по-друге, якщо зараз не знайти виходу з цієї ситуації і не перезавантажитися, ми б уже у вересні мали дострокові вибориИсточник: http://censor.net.ua/r414048", - зазначив Яценюк.

Повний текст інтерв'ю з Арсенієм Яценюком читайте ТУТ.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики