Цензор.НЕТ

14.11.16 16:29

Ми не бачимо ніяких підтверджень прогресу у виконанні Мінських домовленостей хоча б в одній зі сфер. Санкції проти Росії мають залишатися, - Порошенко

Глава Української держави підкреслив роль Швеції в рішучій підтримці суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України в умовах російської агресії на сході нашої країни і незаконної анексії Криму.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу глави Української держави.

"Росія діє абсолютно безвідповідально", - сказав Петро Порошенко під час спільної прес-конференції з Прем'єр-міністром Швеції Стефаном Льовеном. Глава держави додав, що в цій ситуації "єдиною можливою реакцією цивілізованого світу має стати продовження санкцій".

"Питання санкцій залишається життєвоважливим. Рішуча та тверда підтримка Швеції позиції - якщо Мінські угоди не будуть виконуватися, якщо російські окупаційні війська залишаться на окупованій території України, якщо спостерігачам ОБСЄ не буде дозволено моніторити і перевіряти окуповані території, якщо не буде стійкого режиму припинення вогню, виведення артилерії та важкого озброєння, якщо Росія буде продовжувати вбивати українців - санкції мають залишатися", - сказав Президент та подякував Швеції за таку тверду позицію.

Також читайте: Україна готова до ефективної співпраці з новим керівництвом Молдови і Болгарії, - Порошенко

Глава держави висловив впевненість, що під час засідання Ради Європейського Союзу в грудні санкції проти агресора будуть продовжені. "На жаль, ми не бачимо ніяких значущих підтверджень прогресу у виконанні Мінських домовленостей в жодній сфері", - зазначив Петро Порошенко. Він наголосив, що Росія подовжує постачати війська, військову техніку та озброєння на окуповану територію України.

Президент також висловив переконання, що найбільш ефективним стосовно санкцій "буде їх запровадження не на 6 місяців, а на рік".

Також читайте: Порошенко про можливість визнання Трампом окупації Криму: "Я не можу собі навіть уявити таку ситуацію"

"І ми внесли таку пропозицію нашим європейським партнерам. Я переконаний, що це буде дуже ефективно, у випадку, якщо Росія продемонструє хоча б якийсь прогрес у цій ситуації, буде значно легше скасувати санкції", - сказав Петро Порошенко. При цьому він зазначив, що це буде вагомою мотивацією для того, щоб Росія залишалася за столом переговорів і робила кроки для повернення миру на українську землю та зупинення окупації.

Президент України також особливо наголосив на важливості європейської та трансатлантичної єдності.

У свою чергу, Прем'єр-міністр Швеції Стефан Льовен зауважив, що пропозиція української сторони про продовження санкцій стосовно Росії на один рік потребує обговорення. Стефан Льовен назвав важливим рішенням прив'язку санкцій до виконання Мінських домовленостей. "Важливий момент, що необхідно виконати Мінські домовленості. Для мене це є головним принципом", - наголосив він.

Відповідаючи на питання про перспективи продовження санкцій проти РФ після президентських виборів у США, президент сказав: "Ці санкції пов'язані з Мінських угодами".

Читайте також: Було б ефективніше, якби санкції ЄС проти Росії було введено не на 6 місяців, а на рік, - Порошенко

"Україна отримала рішучу підтримку з боку США: були чіткі заяви від Республіканської та Демократичної партій щодо того, що єдиною причиною для зняття санкцій буде повне виконання Мінських угод, відведення військ і відновлення контролю над українським кордоном", - цитує Порошенка "Інтерфакс - Україна".Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики