Цензор.НЕТ

18.11.16 18:08

За результатами аналізу е-декларацій відкрито три кримінальні провадження, два щодо депутатів, одне - щодо судді, - НАБУ

17 листопада Національне антикорупційне бюро України відкрило три кримінальні провадження за фактами незаконного збагачення (ч. 2 та ч. 3 ст. 368-2 КК України) на підставі аналізу відомостей, наведених у е-деклараціях. Два провадження відкрито щодо народних депутатів України, одне - щодо представника судової гілки влади.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі НАБУ.

У повідомленні зазначається: "Досудове розслідування триває, вживаються заходи для швидкого, повного та неупередженого встановлення всіх обставин вчинення кримінальних правопорушень.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Друга хвиля охопить більше коло суб'єктів електронного декларування, - НАЗК. ІНФОГРАФІКА

Нагадуємо, що 30 жовтня збіг термін подання е-декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (державні службовці категорії "А" та "Б").

Відповідно до ст. 48 Закону "Про запобігання корупції", контроль та перевірку е-декларацій здійснює Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). Зокрема, НАЗК здійснює контроль щодо своєчасності подання, правильності та повноти заповнення, а також логічний та арифметичний контроль. Окрім того, НАЗК проводить повну перевірку декларацій у випадках, визначених ст. 50 цього Закону, яка полягає в з'ясуванні достовірності задекларованих відомостей, точності оцінки задекларованих активів, перевірці на наявність конфлікту інтересів та ознак незаконного збагачення.

Також дивіться: Родина судді Госпсуду Харківської області Попович має незадекларований будинок і 5 автомобілів, - Prosud. ФОТО+ВІДЕО

Водночас частиною 5 статті 216 Кримінального процесуального кодексу України, підслідність кримінальних правопорушень, передбачених ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації), ст. 368-2 (незаконне збагачення) КК України, у разі їх вчинення вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, покладається на детективів НАБУ.

У разі надходження до Бюро заяв і повідомлень, які містять достатні дані про вчинення кримінальних правопорушень, відповідні відомості вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Зазначені три кримінальні провадження щодо фактів незаконного збагачення відкрито за результатами розгляду звернень народних депутатів та відповідних інформаційно-аналітичних перевірок, проведених із залученням Управління аналітики та обробки інформації НАБУ".

Також читайте: НАБУ оприлюднить перші результати перевірок е-декларацій чиновників в кінці листопада, - Ситник
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики