Цензор.НЕТ

19.11.16 19:27

Трамп може призначити главою Пентагону генерала Маттіса, який критикував Обаму за недостатню підтримку союзників

Претендентом на посаду міністра оборони в адміністрації новообраного президента США Дональда Трампа є відставний генерал-морпіх Джеймс Маттіс, який нещадно критикував Барака Обаму за нібито недостатню військову підтримку союзників.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Голос Америки.

Читайте також: Туск у розмові з Трампом наголосив на необхідності співпраці з Україною

Маттіс заявляв, що Америка страждає "стратегічною атрофією" і називав агресію Росії проти України в Криму і на Донбасі "значно гострішою, значно серйознішою", ніж вважають у Вашингтоні і ЄС. Він також вказував, що метою дій Путіна є розкол НАТО.

"У Криму і в Україні йде війна", - заявляв Маттіс.

Він має зустрітися з новообраним президентом США Дональдом Трампом у суботу в складі групи претендентів на міністерські посади в майбутній адміністрації.

Маттіс із 2010 року до 2013 року очолював Центральне командування США, був на провідних позиціях у збройних силах США і очолював першу дивізію морської піхоти США в Іраку. Має репутацію інтелектуала, популярного лідера і рішучого, але уважного до підлеглих керівника.

"Дії Росії в Україні я вважаю, можливо, найнебезпечнішою ситуацією з кризовим потенціалом для всього регіону", - заявив Маттіс у травні 2015 року під час виступу в The Heritage Foundation.

Читайте також: Столтенберг повідомив про "хорошу розмову" з Трампом про НАТО і збільшення витрат на оборону

Тоді ж генерал попереджав про небезпеку російського націоналізму, на який спирається режим Путіна.

"Путін, можливо, вивільнив сили, які він особисто не здатний контролювати. Думаю, що його наступники, якщо він помре перед 2020-м (я вважаю це малоймовірним), якщо щось піде не так, не зможуть контролювати імпульси, які звільнив Путін. Відійти від деяких заяв, які він зробив щодо Заходу, буде дуже складно", - заявив Маттіс.

Маттіс прослужив у збройних силах США 34 роки і має статус живої легенди серед американських військових. Більше половини американських військових, за опитуванням, проведеним The Military Times у травні 2016 року серед читачів, хотіли, щоб Маттіс брав участь у президентській кампанії в США.

Вважається, що пост глави Центрального командування США Маттіс був змушений залишити через незгоду з адміністрацією Обами з приводу політики щодо Ірану. Військового нібито "видавили" з посади за надмірну войовничість.

"Путін лягає спати, знаючи, що він може порушити всі правила, а Захід все одно буде намагатися грати за правилами. Це дуже небезпечна дихотомія", - заявляв під час виступу в The Heritage Foundation генерал Маттіс.

"Росія не вважає сусідство з демократичними країнами позитивом. Вона хоче гарантувати безпеку для себе, сіючи нестабільність навколо", - заявив Маттіс.

Читайте також: Обама закликав Трампа "давати відсіч" Росії, якщо вона порушуватиме міжнародні норми (оновлено)

Примітно, що, на думку претендента на пост міністра оборони США, в майбутньому Росії може загрожувати розпад.

Джеймс Маттіс неодружений і не має дітей. Пристрастю генерала є військова історія, а сам він нібито мав персональну бібліотеку, яка налічувала понад 7 000 томів. Маттіс також мав звичку оприлюднювати списки рекомендованої до прочитання морськими піхотинцями літератури.

Маттіс має два прізвиська: "Скажений пес" і "Воїн-монах". Останнє пов'язане з тим, що холостяк-військовий присвятив все життя армії.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики