Європарламент підтримав створення оборонного союзу

12211 45

Країни ЄС повинні активізувати свої зусилля щодо гарантування безпеки та співробітництва в сфері оборони, що має призвести до створення загального оборонного союзу.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Еспресо ТВ, про це йдеться в резолюції Європарламенту.

За резолюцію проголосували 369 євродепутатів, 255 були проти, 70 утрималися.

"Ситуація в сфері безпеки в Європі й навколо неї значно погіршилася в останні роки, в зв'язку з такими проблемами, як тероризм, гібридні загрози або кібер та енергетична нестабільність, які жодна країна не в змозі вирішити самостійно", - йдеться в резолюції.

Документ має на меті збільшити витрати ЄС на військові місії та розширення загального арсеналу техніки, зокрема вертольотів.

У резолюції наголошується на необхідності поглиблення співпраці між військами країн-членів ЄС. Євродепутати закликають до призначення 2% ВВП на витрати, пов'язані з питаннями оборони.

Також парламент запропонував створити оперативне командування ЄС, завданням якого було б планування і координація спільних дій у кризових ситуаціях.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": ЄС повинен боротися з російською пропагандою, виявляючи брехню, напівправду і показувати це людям, - Хармс