Цензор.НЕТ

23.11.16 08:25

Понад півмільйона мешканців Луганщини можуть залишитися без води, що призведе до гуманітарної та екологічної катастроф

У зв’язку з несплатою окремими районами Луганської області за доставлену воду, понад півмільйона мешканців регіону, переважна більшість яких проживає на непідконтрольній Україні території, можуть залишитися без водопостачання.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій.

Як повідомили у відомстві, така ситуація склалася через систематичне ненадходження платежів за обсяги води, спожиті на непідконтрольній території протягом останніх років: "Як наслідок, борг водопостачального підприємства КП "Попаснянський районний водоканал" за спожиту електроенергію перевищив 121 млн грн і загрожує банкрутством підприємства. Наслідком цього може стати повне припинення водопостачання у регіоні, як на непідконтрольній, так і на підконтрольній українському уряду території, що призведе до гуманітарної та екологічної катастроф.

Також зазначають, що Україна вживає усіх можливих заходів для недопущення розвитку ситуації за таким сценарієм. Зокрема, було відремонтовано водогони, встановлено прилади обліку, встановлено відповідний тариф на водопостачання, тощо.

Також читайте: Водних ресурсів Криму вистачить лише для 43% населення окупованого півострова, - НАНУ

Окрім того, як тимчасовий захід, було досягнуто домовленість із Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, який надав кошти, що дало змогу не припиняти водопостачання протягом останніх двох місяців. Це також дало змогу розпочати опалювальний сезон, оскільки було заповнено водою системи теплопостачання на непідконтрольних українському уряду територіях.

"Представники ОРЛО, всупереч Мінським домовленостям, продовжують ігнорувати ініційовані українською стороною пропозиції щодо вирішення питання сплати за поставлену воду. Отже, є всі підстави вважати, що відповідні дії з боку представників ОРЛО є нічим іншим, ніж навмисним затягуванням процесу і небажанням вирішити проблему", - додали у відомстві.

Нагадаємо, раніше міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш повідомив, що 80% води, яку качають на підконтрольній уряду території, йде на окуповані території, а оплата за неї не надходить, хоча терористи і збирають з населення гроші.


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики