Цензор.НЕТ

29.11.16 15:13

Порошенко ветував закон про обов'язкове проходження військової підготовки студентами медичних вишів

Президент Петро Порошенко ветував закон про обов'язкове проходження студентами вищих медичних і фармацевтичних навчальних закладів військової підготовки офіцерів запасу медичної служби.

Про це свідчать дані на сторінці відповідного законопроекту на сайті парламенту, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Українські Новини".

Згідно з ухваленим парламентом законом, військову підготовку за програмою офіцерів запасу медичної служби в обов'язковому порядку повинні проходити громадяни України, які отримують освітню ступінь у вищих медичних, фармацевтичних навчальних закладах України, придатні до військової служби.

У той же час, за розрахунками Міністерства оборони, реалізація закону потребуватиме додаткових витрат у 2017 році в розмірі близько 140 млн гривень, в 2018 - близько 280 млн гривень, в 2019 році та наступних роках - 420 млн гривень (без урахування інфляції), і ці кошти не передбачені в законі "Про Державний бюджет України на 2016 рік" і в проекті закону "Про Державний бюджет України на 2017 рік"

Також читайте: Порошенко підписав Закон про переміщені виші

Крім того, у пропозиціях Президента до закону зазначається, що у вищих медичних, фармацевтичних навчальних закладах навчається близько 65 тис. студентів (щорічно випуск лікарів становить 12 тис. осіб), тоді як у медичних підрозділах (закладах) Міноборони і Збройних силах існує близько 2,8 тис. посад військових лікарів (провізорів), а наявний мобілізаційний ресурс офіцерів запасу медспеціальностей становить близько 60 тис. осіб.

Таким чином, на думку Порошенка, введення обов'язкової підготовки всіх громадян, які отримують освітній ступінь вищої освіти в медвишах за програмою підготовки офіцерів запасу медслужби, призведе до випуску офіцерів запасу медспеціальностей з перевищенням існуючої потреби в комплектуванні первинних посад медскладу майже в 20 разів.
Враховуючи зазначене, Президент вважає, що військову підготовку студентів за програмою офіцерів запасу медслужби доцільно здійснювати в рамках державного замовлення на відповідних фахівців, а закон пропонується відхилити.

Як повідомляли, 18 жовтня Рада ввела обов'язкове проходження військової підготовки студентами медвишів.

Також читайте: Міносвіти змінило умови вступу до вишів на 2017 рік

У березні 2015 року Міністерство оборони посилило медичні служби сил антитерористичної операції.

Зокрема, начальниками медичної служби секторів призначені фахівці високої кваліфікації, їхніми заступниками - старші офіцери.


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики