Цензор.НЕТ

08.12.16 07:41

ФСБ РФ висунула звинувачення кримському журналісту Семені, - адвокат

Федеральна служба безпеки РФ висунула кримському журналісту Миколі Семене звинувачення в закликах до порушення територіальної цілісності Росії.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав адвокат Андрій Сабінін.

Читайте також: Суд окупантів у Сімферополі продовжив арешт кримським татарам - фігурантам справи "Хізб ут-Тахрір"

"Побували з Миколою Семеною в спецслужбі. Висунули звинувачення. Заявили три великі клопотання, не читаючи, слідчий сказав, що відмовить. Очікувано. На стіні висять Андропов із Феліксом, про портрети Ягоди і Берії мовчать, але посміхаються безвусими обличчями. Але як без посміятися? З'ясувалося, що комп'ютери і флешки у них засекречені. Запитав, а як же в суд своє "фабрикантство" носите? Виявилося, що на дисках, для цього в судах спеціально для контори є комп'ютери з дисками. З'ясувати, яка вища освіта у відомчого лінгвіста так і не вдалося, - повідомив адвокат.

7 грудня слідчий висунув журналісту Миколі Семені звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії "Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації". Кримінальна справа, складена слідчими, налічує 6 томів, адвокати починають вивчати матеріал.

Також читайте: Україна вимагає припинити примусову психіатричну експертизу і звільнити 4 українців, затриманих в окупованому Криму, - МЗС

На допиті в ФСБ Микола Семена заявив, що у своїй статті реалізовував право на "свободу вираження поглядів".

Навесні в окупованому Криму відбулися масові обшуки, зокрема у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Щодо автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість переслідуванням громадян України в анексованому Криму, зокрема, журналіста Миколи Семени, і закликало припинити тиск на нього.

Захист Миколи Семени, Міжнародна і Європейська Федерація журналістів, а також офіс представника ОБСЄ з питань свободи слова закликали ФСБ випустити журналіста з Криму на лікування, позитивної відповіді поки добитися не вдалося.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики