Відмова від асоціації з Україною викликала б чергову кризу в ЄС, - Шидло про переговори з Нідерландами щодо ратифікації угоди

6734 120

Завдяки зусиллям Польщі вдалося врятувати угоду про асоціацію України з ЄС. Відмова від асоціації стала би джерелом чергової кризи в Євросоюзі.

Про це після завершення саміту Європейської Ради в Брюсселі заявила голова Ради міністрів Польщі Беата Шидло, інформує РАР, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Ми змогли досягнути консенсусу. Нам вдалося врятувати угоду (про асоціацію, - ред.) з Україною, оскільки перед сьогоднішнім самітом була загрозлива ситуація, що голландці не приймуть цих пропозицій і ратифікація угоди з Україною не відбудеться", - заявила Шидло.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": На саміті ЄС Польща і Велика Британія пропонували посилити санкції проти РФ: "Ініціатива не отримала достатньої підтримки, але ми ще повернемося до цього питання"

Вона переконана: якби на саміті Євроради не вдалося домовитися у питання асоціації України з ЄС, то це було б черговим проявом кризи в ЄС.

"Всім було зрозуміло: якщо не буде цього рішення (згоди Нідерландів на асоціацію, - ред.) з Україною, то це буде чергова криза, яка засвідчить, що немає єдності, що Євросоюз має проблеми і не здатен досягнути компромісу і мати спільну позицію",- наголосила глава польського уряду.

Вона додала, що асоціація України з ЄС стала "лакмусовим папірцем", чи ЄС зможе уникнути чергового конфлікту після Brexit.

Шидло зауважила, що документ було прийнято за активної участі Польщі.

Також читайте: ЄС узгодив рішення щодо ратифікації Угоди про асоціацію з Україною з урахуванням умов Нідерландів

За її словами, хоч Варшаву не влаштовував запис про те, що угода "не надає статусу кандидата на вступ до Євросоюзу, а також не створює зобов'язання про присвоєння такого статусу Україні в майбутньому", однак "не було іншого виходу" для прийняття цього документа. "Метою було врятування угоди",- констатувала польський політик.

Шидло повідомила, що кінцеві положення влаштовують Польщу. "Можна сперечатися про значення окремих слів, але найважливішим питанням є те, що ми змогли врятувати цю угоду",- наголосила польський прем'єр.

Вона зауважила, що в цьому документі ніколи і не було згадки про членство Києва в ЄС.

"Це два окремі процеси, а договір ЄС чітко вказує, що усі європейські країни, які відповідають визначеним критеріям, мають право подавати заявку на членство в ЄС",- підкреслила Шидло, додаючи, що й Україна має таке право.