Цензор.НЕТ

20.12.16 07:45

НБУ виділив "Приватбанку" 15 млрд грн для підтримки ліквідності, - Рожкова

У понеділок, 19 грудня, Національний банк України виділив "Приватбанку" 15 млрд гривень для підтримки ліквідності.

Про це в ефірі "12 Україна повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова, передає Цензор.НЕТ.

"Ми сьогодні підтримали банк ліквідністю на суму близько 15 млрд грн. Банк завтра забезпечить інкасацію банкоматів. Усі, хто має поточні карткові рахунки в "Приватбанку", зможуть повністю ними розпоряджатися", - сказала вона. Заступник голови Нацбанку також заявила, що ризик виникнення паніки у зв'язку з націоналізацією "Приватбанку" мінімізовано.

Також читайте: ЄБРР назвав рішення націоналізувати Приватбанк "правильним і сміливим"

"Сьогодні перехідний день. Паніки немає. Зняття з банкоматів дещо збільшилися, ніж, припустімо 2 тижні тому. При цьому кошти фізичних осіб доступні, банк працює, черг немає. Завдяки своєчасним заходам банківська система підтримала нас. На сьогодні картки "Приватбанку" обслуговують банкоматні мережі інших банків і постермінальні мережі інших банків. Це свідчить про те, що ризик виникнення паніки мінімізовано", - сказала Рожкова.

За словами Рожкової, головне завдання Нацбанку - не допустити паніки серед населення.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Гонтарева розповіла, в яких банках зберігає свої заощадження

"Заплановано почати роботу з юридичними особами. Та завдання і мета, які було поставлено, зберегти вклади населення і бізнесу, не дати зупиниться, зробити так, щоб все працювало і не було паніки, це в якійсь мірі досягнуто, це було наше головне завдання", - зазначила вона.

Нагадаємо, 18 грудня стало відомо, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку". Уряд має намір випустити 30-річні ОВДП на 150 млрд гривень і в підсумку стати 100% власником банку. Перший заступник голови банку заявив, що рішення про передачу "Приватбанку" державі було ухвалено через безпрецедентну інформатаку і загрозу для клієнтів. У "Приватбанку" запевнили, що з грошима на рахунках нічого не станеться: "Це було ключовою умовою переговорів". У свою чергу, голова Мінфіну Данилюк підтвердив: "Гроші вкладників "Приватбанку" в безпеці і захищені державою". Водночас "ПриватБанк" у зв'язку з процедурою націоналізації призупинив корпоративні платежі на добу до 9:00 20 грудня.

За даними НБУ, загальна потреба "Приватбанку" в капіталі становить 148 млрд гривень. А голова Мінфіну Данилюк зазначив, що після того як "Приватбанк" повністю стабілізується, держава планує цей банк продати. У свою чергу, президент Порошенко заявив: "Держава гарантує клієнтам "Приватбанку" недоторканність і цілісність їхніх грошей".
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики