Цензор.НЕТ

21.12.16 14:20

Парламент додатково виділив 150 мільйонів гривень на кіберзахист

Верховна Рада ухвалила рішення збільшити витрати на розвиток, модернізацію та функціонування системи кіберзахисту в Україні, передбачені бюджетом на 2017 рік, на 150 млн грн.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, згідно з висновком парламентського комітету з питань бюджету до проекту цього закону від 21 грудня на забезпечення функціонування державної системи спеціального зв'язку та захисту інформації із загального фонду бюджету буде додатково виділено 7 млн ​​грн. У свою чергу, на розвиток і модернізацію державної системи спеціального зв'язку та захисту інформації буде виділено додаткових 143 млн грн.

Тим часом, згідно з додатком до проекту державного бюджету від 15 вересня наступного року планують виділити на забезпечення функціонування державної системи спеціального зв'язку та захисту інформації 911 млн грн із загального фонду бюджету та 12 млн із спеціального. Своєю чергою, на розвиток і модернізацію державної системи спеціального зв'язку та захисту інформації планують виділити 256 млн грн із загального фонду бюджету.

Також читайте: До бюджету "Укравтодору" в 14,2 млрд грн додано ще 15 млрд грн, - Омелян

Як зазначив 14 грудня секретар Ради нацбезпеки й оборони (РНБО) Олександр Турчинов, близько тижня тому почалася активна фаза масштабних кібератак на інформаційні ресурси державних органів, об'єктів критичної інфраструктури та установ недержавного сектора.

"Ці атаки були заздалегідь сплановані і скоординовані з єдиного центру, розташованого в РФ", - стверджував він.

За словами О. Турчинова, атаки здійснюють із використанням комп'ютерних мереж, розташованих у різних країнах.

Секретар РНБО зазначив, що одне з головних завдань кіберзлочинців полягало в дестабілізації фінансово-банківського сектора України напередодні Нового року, що повинно було привести до зриву кампанії із соціальних виплат, ускладнити функціонування провідних державних установ і блокувати бюджетний процес.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики