Цензор.НЕТ

03.01.17 11:34

У Чехії можуть ексгумувати останки українського письменника Олександра Олеся

Перепоховання заплановано на сьогодні.

Останки відомого українського письменника Олександра Олеся, який похований на Ольшанському цвинтарі в столиці Чехії, Празі, можуть бути примусово ексгумовані, передає Цензор.НЕТ. Про це повідомляє ZN.UA.

У могилі письменника збираються поховати іншу людину. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі, розміром в 20 тисяч чеських крон на 10 років (приблизно 20 тисяч грівень - ред.).

Читайте також: У Чехії розпочав роботу Центр з боротьби з російською пропагандою

За словами представників місцевої української громади, до недавнього часу ренту за могилу Олеся платив, за власною ініціативою, громадянин Чехії і виходець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька у могилі Олександра Олеся.

За словами українських діаспорян, перепоховання заплановано на 12.00 3 січня 2017 року, плани подальшого поховання останків Олеся і його дружини невідомі.

Міністр інформації Юрій Стець зазначив в коментарі газеті, що відповідні державні установи вже проінформовані про проблему і намагаються розв'язати її.

Як відомо, Олександр Олесь (Кандиба) помер в 1944 році.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики