Цензор.НЕТ

03.01.17 15:50

Готовий особисто виїхати в Чехію, щоб супроводжувати прах Олександра Олеся на Батьківщину, - Нищук.

Міністр культури переконаний, що український поет повинен знайти вічний спокій на Батьківщині.

Міністр культури України Євген Нищук готовий особисто виїхати в Чехію, щоб супроводжувати прах поета Олександра Олеся на Батьківщину. Як передає Цензор.НЕТ, про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

Нищук описав свої емоції від примусової ексгумації поета цитатою з його вірша - "Душа розірвана, як рана ..."

Він запевнив, що робить все можливе для того, щоб Олеся перепоховали з честю і шаною.

"Зараз ситуація залежить від волі нащадків поета та від наших дипломатів. Але я переконаний, що вічний спочинок наш видатний поет має знайти в Україні. Готовий особисто виїхати до Чехії, щоб супроводжувати повернення праху Олександра Олеся на Батьківщину", - написав Нищук.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Громадянин Чехії, заради якого ексгумували тіло Олеся, хотів бути похованим в іншому місці, - посольство України в Чехії

Нагадаємо, в Празі сьогодні ексгумували останки українського поета Олександра Олеся і його дружини. За законами цієї країни, родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі розміром в 20 тисяч чеських крон на 10 років. До недавнього часу ренту за могилу Олеся платив з власної ініціативи виходець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька в могилі Олександра Олеся.

Зараз останки Олександра Олеся та його дружини були переміщені в депозитарій кладовища до моменту рішення родичів поета, які проживають в Канаді, про місце його остаточного поховання. Джерело: http://ua.censor.net.ua/n422050
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики