Цензор.НЕТ

05.01.17 08:23

Прах Олександра Олеся необхідно повернути в Україну, - Яценюк

Прах Олександра Олеся необхідно повернути в Україну. Держава має проявити повагу до себе і нашої національної присутності у світі.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці заявив голова "Народного фронту" Арсеній Яценюк, передає Цензор.НЕТ.

"Те, що сталося з прахом Олександра Олеся і його дружини у Празі, - шокуюча новина для всього нашого народу. Йдеться не про локальну чи приватну драму. Йдеться про наші національні святині", - написав він.

Прах Олександра Олеся, переконаний Яценюк, необхідно повернути в Україну: "Поховати Поета і його дружину треба в Києві. Йому треба віддати найвищі державні почесті".

Також читайте: Порошенко доручив Мінкульту організувати церемонію перепоховання Олеся в Україні, - Цеголко

"Цей похорон має стати маніфестом нашої національної гідності. Упевнений, що в таких урочистостях мало б взяти участь усе керівництво держави, народні депутати, видатні українські діячі культури, дипломатичний корпус", - додав він.

Після цього, наголосив лідер "Народного фронту", треба повернутися до теми захисту наших святинь за кордоном.
"Держава має виявити повагу до себе і нашої національної присутності у світі", - зауважив Яценюк.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Останки Бандери, Петлюри і Коновальця слід перевезти в Україну, - Кириленко

3 січня в Празі ексгумували останки українського поета Олександра Олеся та його дружини. За законами цієї країни, після поховання родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі - 20 тис. чеських крон за 10 років. До недавнього часу ренту за могилу Олеся платив за власною ініціативою вихідець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька в могилі Олександра Олеся.

Зараз останки Олександра Олеся та його дружини були переміщені в депозитарій кладовища до моменту вирішення родичів поета, які проживають у Канаді, про місце захоронення.

Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ України забезпечити перевезення останків українського поета і письменника Олександра Олеся, а Міністерству культури організувати церемонію перепоховання в Україні.

Дивіться: "Хто з ним хоч раз розмовляв? Ніхто!" - Рабінович "забув", що поет Олесь помер 73 роки тому. ВIДЕО
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики