Цензор.НЕТ

05.01.17 10:40

Ексгумація останків Олеся була вимушеною, труна прогнила, - український повірений у Чехії Гошовський

Ексгумація останків поета Олександра Олеся (Кандиби) була вимушеною, оскільки труна прогнила.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявив тимчасовий повірений у справах України в Чехії Зіновій Гошовський у ефірі Еспресо.TV.

Також читайте: Прах Олександра Олеся необхідно повернути в Україну, - Яценюк

"Ексгумація була вимушеною. І це пояснював гендиректор управління празьких цвинтарів. Олександр Олесь був похований у 1944 році, його дружина - в 1948-му, труни повністю прогнили, тому останки провалилися. Коли відкрили труну, це з'ясувалося. Тому останки повинні були підняти нагору і перемістити їх", - зазначив Гошовський.

За його словами, останки вдалося побачити і навіть сфотографувати українській стороні. Далі домовилися про те, щоб останки письменника зберегли у депозитарії.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": За межами України поховані понад 250 тисяч видатних українців, - Інститут нацпам'яті

3 січня в Празі ексгумували останки українського поета Олександра Олеся та його дружини. За законами цієї країни, після поховання родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі - 20 тис. чеських крон за 10 років. До недавнього часу ренту за могилу Олеся платив за власною ініціативою вихідець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька в могилі Олександра Олеся.

Зараз останки Олександра Олеся та його дружини були переміщені в депозитарій кладовища до моменту вирішення родичів поета, які проживають у Канаді, про місце захоронення.

Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ України забезпечити перевезення останків українського поета і письменника Олександра Олеся, а Міністерству культури організувати церемонію перепоховання в Україні.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики