Цензор.НЕТ

16.01.17 15:42

Російський художник-акціоніст Павленський, який підпалював двері будівлі ФСБ, покинув РФ і проситиме політичного притулку у Франції. ВIДЕО

Російський художник-акціоніст Петро Павленський покинув РФ, звинувативши владу в спробі "політичної ліквідації за допомогою операції силових структур".

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Громадське", разом із цивільною дружиною Оксаною Шалигіною і двома доньками він буде просити політичного притулку у Франції.


За словами Павленського, жінка, яка вдавала із себе близьку подругу сім'ї, висунула звинувачення в сексуальному насильстві Павленському і його цивільній дружині за статтею, яка потребує доказів для затримання. Це звинувачення передбачає до 10 років ув'язнення і передачу двох дітей у дитячий будинок.

Самі Петро й Оксана називають все це наклепом. Саме загроза дітям, за словами Павленського і Шалигіної, і стала причиною еміграції.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Савченко зустрілася в Києві з художником Павленським, якого переслідують у Росії. ФОТО

Нещодавно їх затримали люди в масках, які назвалися представниками карного розшуку. Протримавши Павленського і Шалигіну 8 годин у Слідчому комітеті, їх відпустили, але попередили, щоб не залишали країну. Проте 15 грудня сім'я виїхала з Росії.

За версією захисту, Павленського обмовили, а перебування художника в Росії небажане, щоб він не міг влаштувати інших політичних акцій.

Юрій Лисенко, адвокат нібито постраждалої актриси Анастасії Слоніної, заявив: "Гоніння на нього - це дурість. Це його не перша кримінальна справа. Рано чи пізно він собі пригоди знайде, цей громадянин, який іменує себе художником. І потім, якби нічого не було, то і заяви б не було". "У нас у кримінальному кодексі немає політичних статей. Стосовно нього не було ніякого політичного переслідування. Ніколи його не притягували за політичними статтями. Він і тут хоче цю кримінальну справу (а я впевнений: вона буде) також підвести під те, що це політична стаття. Це звичайна кримінальна стаття. Це спосіб його захисту", - додав він.

Петро Павленський відомий скандальними мистецькими перформансами. Зокрема, раніше він зашивав собі рот, прибивав свою мошонку до тротуару, відрізав собі мочку вуха і підпалював двері будівлі ФСБ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики