Цензор.НЕТ

17.01.17 20:26

"Повірте, ми вийдемо на показник видобутку вугілля 25 тис. тонн за добу", - Насалик

У 2017 році на державних шахтах планується ввести в експлуатацію 11 нових лав.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик під час засідання колегії Міненерговугілля 17 січня 2017 року, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу відомства.

Він наголосив, що відібрано 11 лав, які можна у найближчий термін ввести в експлуатацію і які можуть дати приріст видобутку вугілля. На їх підготовку буде залучено кредити під державні гарантії. "Якщо в когось є сумніви, що ми вийдемо на показник видобутку 25 тис. тонн за добу, то, повірте, ми це зробимо", - переконаний Насалик.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": На складах сьогодні розташовано близько 1,9 млн тонн вугілля. Ситуація з опаленням повністю контрольована, - Насалик

Він наголосив, що для досягнення успіху потрібні виконавська дисципліна і фінансове забезпечення

Щодо фінансової підтримки міністр подякував присутнім на засіданні народним депутатам за передбачення в Державному бюджеті коштів на компенсацію різниці в собівартості готової товарної вугільної продукції в сумі 870 млн грн, на реструктуризацію вугільних підприємств у сумі 847 млн гривень та добудову шахти № 10 "Нововолинська" в сумі 150 млн гривень.
Міністр поставив жорсткі вимоги щодо оптимізації роботи державних шахт та необхідності збільшення видобутку. Зокрема, зазначив, що на деяких шахтах від 10 до 30 відсотків працівників не задіяні у виробничому процесі, що при низькому видобутку призводить до неефективності роботи підприємств та виникнення заборгованості із заробітної плати.

Також читайте: Міненерговугілля планує за 3 роки позбутися залежності від вугілля із зони АТО, - Насалик

Також Ігор Насалик дав доручення щодо аудиту проведення закупівель обладнання, щоб виявити факти зловживань та завищення цін.

Окремо міністр наголосив про необхідність розрахунків за електроенергію. Заборгованість шахт за спожиту електроенергію становить понад 5 млрд гривень, при цьому не впроваджуються заходи з енергоефективності. За словами міністра, гостро стоїть також питання проведення реструктуризації вугільних підприємств, і цього року будуть здійснені відповідні заходи.

Насалик звернувся до керівників шахт з проханням у першому кварталі 2017 року підготувати інвестиційні проекти, під які можуть бути надані кошти під державні гарантії.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики