Цензор.НЕТ

17.01.17 21:17

Гриневич: батьки мають право та повинні отримувати справжню педагогічну консультацію від учителів

Вчителі не мають займатися "всеобучем", але повинні надавати фахові консультації батькам щодо виховання та навчання дітей.

На цьому акцентувала увагу міністр освіти і науки України сьогодні, 17 січня, під час спілкування з освітянами Чернігівської області, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міносвіти.

"Батьки мають право та повинні отримувати справжню педагогічну консультацію від вчителів. І це має відбуватися не в форматі, коли вчитель запрошує батьків, розказує їм, що їхня дитина не відвідує уроки, і каже: "зробіть з ним щось". Це неправильно, значна кількість батьків не знають, що можна зробити, хіба що побити та посварити. Учитель має допомогти батькам знайти правильний вихід і вирішення ситуації", - відзначила Лілія Гриневич.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Гройсман запропонував прискоритися з реформою середньої освіти. Гриневич озвучила 3 концепції введення нової школи

Вона додала, що для такої роботи сьогодні готові не всі вчителі, адже вони не мають відповідної кваліфікації, а психологічна служба в школах розвинена ще недостатньо потужно. Але до цього потрібно прагнути, саме з таких речей починається педагогіка партнерства та відповідальність кожного - учня, вчителя, батьків - за гідний рівень освіти школяра. Однак, щоб спонукати вчителів здобувати нові знання, потрібно створити необхідні умови.

"Цього року вчителі отримуватимуть зарплатню на 50% більше, ніж торік. Як на мене, колись зробили помилку, намагаючись покращити фінансове становище вчителів шляхом надбавок. Потрібно йти шляхом підвищення посадового окладу, як ми це зробили зараз. Таке підвищення гарантовано забезпечує підвищення зарплатні і не залежить від інших факторів", - розказала Міністр освіти і науки України.

Також читайте: У 2017 році зарплата вчителів збільшиться на 50%, а розмір підвищених стипендій - до прожиткового мінімуму, - Гриневич

Не менш важливим є й стимулювання найкращих дітей йти навчатися на педагогічні спеціальності у вищі навчальні заклади. Особливо актуальним це є для складних напрямків - підготовки учителів фізики, біології, інформатики тощо.

"Щоб мотивувати студентів навчатися на важких педагогічних спеціальностях, ми збільшуємо з початку цього, 2017 року, стипендії саме для цих категорій. Мінімальна стипендія для цих дітей складатиме 1400 грн, а стипендія для найкращих студентів - понад 2тис гривень. Це має стати суттєвим стимулом не просто вступати на навчання на ці спеціальності, а й добре на них навчатися", - зазначила Лілія Гриневич.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики