Цензор.НЕТ

17.01.17 23:35

Італія пропонує розглянути питання про відновлення співпраці "Великої сімки" з Росією

Міністр закордонних справ Італії Анджеліно Альфано заявив, що світові лідери повинні розглянути можливість повернутися до формату "Великої вісімки", оскільки Росія є важливим міжнародним партнером.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Reuters.

Прагнучи створити передумови для хороших відносин між Італією і новообраним президентом США Дональдом Трампом, Альфано сказав, що світова спільнота вітатиме тепліші відносини між Вашингтоном і Москвою. Він також дав зрозуміти, що Рим відкритий для перегляду глобальної ролі НАТО.

Черговий саміт "Великої сімки" буде проходити в травні цього року в Італії, в місті Таорміна на острові Сицилія.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Для України важлива підтримка Італії як голови G7 у 2017 році, - Порошенко провів розмову з прем'єром Джентілоні

"Ми обговорюємо з Росією всі найгостріші міжнародні кризові ситуації. Це правда. Вважаю, що повернення до формату "Великої вісімки" неможливе під час саміту в Таорміні, але ми повинні розглядати таку можливість у майбутньому", - заявив Альфано депутатам італійського парламенту .

Міністр закордонних справ Італії зазначив, що НАТО, як і раніше, дотримується своєї стратегії часів холодної війни. "Можна критикувати Трампа, але абсолютно очевидно, що НАТО спрямували свій погляд на схід, у той час як асиметричні непередбачувані загрози все частіше з'являються з півдня", сказав Альфано, додавши, що західні союзники повинні розглянути питання про створення "системи захисту від загроз із півдня".

Також читайте: Де Японія, а де події в Україні?, - Путін розкритикував санкції проти Росії

Нагадуємо, Росія брала участь у засіданнях країн так званої "Великої вісімки", поки її членство не було призупинено в 2014 році після незаконної окупації Криму.


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики