Цензор.НЕТ

18.01.17 09:15

США запровадили санкції проти голови Республіки Сербської Додика

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти голови Республіки Сербської Милорада Додика.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

Причиною такого кроку назвали його дії, які перешкоджають виконанню украдених у 1995 році Дейтонських угод щодо припинення війни в Боснії і Герцеговині.

Санкції, запроваджені 17 грудня, дозволяють владі США блокувати доступ Додику до будь-якої власності чи активів, які перебувають під американською юрисдикцією.

Захід розкритикував Милорада Додика за просування відзначення боснійськими сербами 9 січня "Дня державності" -свята з нагоди 25-ої річниці проголошення у 1992 році незалежності так званої "Республіки Сербської" на півночі і сході Боснії і Герцеговини. Чверть століття тому ці дії ознаменували початок боснійської війни.

Також читайте: Сербія погрожує застосувати війська для захисту сербів у Косові

За укладеними в 1995 році Дейтонськими мирними угодами територія, на якій було проголошено квазідержаву, стала складовою федеративної Боснії і Герцеговини з тією ж назвою - Республіка Сербська.

У вересні 2016 року на референдумі боснійські серби проголосували за збереження свята 9 січня. Це рішення спричинило найбільш запеклі суперечки між високопосадовцями босняків-мусульман і боснійських хорватів із одного боку, і боснійських сербів з іншого, від часу закінчення війни. Більшість босняків і хорватів виступили проти референдуму, побоюючись, що Республіка Сербська таким чином може готуватися до відокремлення, руйнуючи хитку федеральну структуру, встановлену в Боснії після війни.

Конституційний суд Боснії скасував голосування, вказавши, що свято є незаконним, оскільки дискримінує несербське населення. Проте президент Республіки Сербської, націоналіст Милорад Додик все одно провів референдум, попри рішення суду й тиск із боку США та Євросоюзу.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Влада Сербії пообіцяла Лаврову не запроваджувати санкцій проти РФ і не вступати в НАТО
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики