Цензор.НЕТ

18.01.17 09:57

Високий суд Лондона почав розгляд позову Росії до України щодо боргу

Високий суд Лондона у вівторок почав розгляд спору між Росією і Україною про євробонди на $3 млрд, за якими Київ допустив дефолт у 2015 році.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Представники російської сторони, повідомляє Financial Times, у вівторок наполягали в суді на розгляді позову не в рамках повномасштабного судового процесу, а в прискореному порядку, що передбачає презентацію позицій сторін і ухвалення рішення на основі дослідження фактів, тобто кредитної документації.

Україна подала в суд письмові пояснення, в яких ідеться про необхідність повномасштабного судового процесу, щоб розглянути всі обставини справи, серед яких приєднання до Росії Криму, що, згідно із заявою української сторони, створило проблеми для української економіки й обмежило її можливості для погашення боргу. "Позов викликаний і є частиною ширшої стратегії незаконної, протиправної економічної, політичної і військової агресії Росії проти України", - йдеться в письмовому поясненні української сторони.

Також читайте: Україна направила в суд Лондона заперечення проти спрощеного провадження в справі "боргу Януковича"

Київ вважає, що в цьому контексті угоду сторін щодо облігацій може бути анульовано.

Водночас, пише FT, представник російської сторони зазначив у суді, що Київ розглядав облігації як дійсні з моменту їх випуску у 2013 році, що знайшло відображення як у його публічних заявах, так і в комунікаціях із Міжнародним валютним фондом.

Російська сторона наполягає, що суд не повинен визначати, чи суперечили будь-які дії Росії щодо України міжнародному законодавству, оскільки це ніяк не пов'язано з цією справою, і спір стосується "звичайної боргової угоди, підписаної за англійським правом".

Суддею у процесі є Джастіс Блер, брат колишнього прем'єра Великої Британії Тоні Блера.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики