Цензор.НЕТ

18.01.17 10:55

ГПУ ініціює початок міжурядового переговорного процесу щодо повернення активів Януковича з Латвії, - Єнін

Луценко має намір звернутися до Гройсмана з пропозицією сформувати міжвідомчу делегацію.

Генеральна прокуратура України (ГПУ) ініціює початок міжурядового переговорного процесу щодо повернення активів колишнього президента-втікача Віктора Януковича з Латвії. Сьогодні Генеральний прокурор Юрій Луценко має намір звернутися до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з пропозицією сформувати міжвідомчу делегацію, передає Цензор.НЕТ. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив заступник Генпрокурора України Євген Єнін.

"Генпрокурор України перебував із візитом у Латвійській Республіці, провів переговори зі своїм колегою. Можу сказати, що переговори були досить конструктивними. Ми надали докази злочинного походження цих грошей саме з України. Нам було що продемонструвати латвійським колегам. Ми продовжуємо роботу в цьому напрямку. Водночас ми отримали чіткий сигнал від латвійських колег, що питання має вирішуватися на політико-дипломатичному рівні. Відповідно буквально сьогодні Генпрокурор України направить лист на адресу Прем'єр-міністра України з пропозицією сформувати міжвідомчу делегацію і зараз, не чекаючи остаточного вердикту у справі, розпочати переговорний процес з урядом Латвії. Саме під час такого переговорного процесу, ми очікуємо, буде визначено порядок і обсяг повернення цих коштів", - зазначив він.

Також читайте: Луценко в Латвії провів переговори про повернення незаконно придбаних активів українських чиновників

При цьому Єнін наголосив, що конструктивне вирішення цього питання є вигідним як Україні, так і Латвії. "По-перше, це не останні гроші, які Україна розраховує повернути з Латвії спільними зусиллями. По-друге, важливо в контексті репутації Латвії в рамках її членства в Організації економічної співпраці і розвитку. По-третє, це могло би бути важливим загальним результатом, який би ми могли спільно представити в рамках глобального форуму з боротьби з клептократією, який заплановано влітку цього року в США ... Активна співпраця латвійського уряду з питань повернення активів могла би зміцнити репутацію банківської системи", - сказав він.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики